League of Legends

Echo Fox ile koç Cop yollarını ayırdı

NA LCS takımlarından Echo Fox koç kadrosunda değişikliğe gidiyor. Takımın Gravity zamanlarından beri başında olan Cop, organizasyondan ayrıldı.

NA LCS’teki en genç organizasyonlardan birisi olan Echo Fox, koç Cop ile yollarını ayırdı. Takım 2016 Yaz Mevsimi’ne kötü bir başlangıç yaparak sadece 1 galibiyet alabilmiş, 5 kere de mağlup olmuştu. NBA efsanesi Rick Fox’un sahibi olduğu Echo Fox kadrosunda Froggen gibi bir efsane ile beraber Keith gibi genç yetenekleri de barındırıyor. Geçtiğimiz mevsimi 6-12 skoru ile kapatan takım, potansiyeli olmasına rağmen özellikle oyunun başlarında büyük sıkıntı çekiyordu. İlk hafta sadece Phoenix1’i yenebilen takım, geçtiğimiz hafta oynanan 3. hafta karşılaşmalarında da iyi bir performans göstermesine rağmen sürekli geriye düşmüş ve beklenen performansı sergileyememişti. Geriye düşse bile takımdaki tecrübeli oyuncuların kararları ile oyun sonunu oynayabilen takım, özellikle IMT serisinde karar verme mekanizması açısından ne kadar zayıf olduğunu göstermişti.

Curse ve Team Liquid takımlarında nişancı olarak oynayan Cop, istikrarlı bir profesyonel oyuncu kariyerinden sonra koç olarak Gravity’nin başına geçmişti. Takım normal sezonu çok iyi bitirse de playofflarda gerekli adaptasyonu sağlayamamış ve elenmişti. Geçtiğimiz mevsim Echo Fox’un başına geçen Cop, takımın ligde kalmasını sağlamıştı. Takımdan bu sezon beklentiler daha yüksek olsa da, Echo Fox şu anda ligde 8. sırada bulunuyor.

Yapılan resmi açıklama ile Cop’a teşekkür eden organizasyon, bu kararın birlikte alındığına da açıklama yer verdi. Takımın yeni koçunun kim olacağı ise henüz belirsiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir