League of Legends

Echo Fox, Looper’ı transfer etti

NA LCS ekiplerinden Echo Fox, Samsung Galaxy ile 2014 yılında Dünya Şampiyonu olma başarısı gösteren Looper’ı kadrosuna kattı.

LoL arenasında sezon arası transfer çılgınlığı bitmek bilmiyor. LCK’de bugün SK Telecom T1’in Huni’yi transfer etmesinden sonra bir sürpriz haber de NA LCS’ten geldi. Kadrolar yeni yeni şekillenirken, geçtiğimiz mevsimi kötü bir şekilde sonlandıran Echo Fox’un Looper transferi resmileşti. Yahoo! Esports’un haberine göre oyuncu, 2016 Yaz Mevsimi’nde üst koridorda görev alan Kfo’nun yerine takıma katıldı.

Echo Fox’un yeni takımı hakkındaki dedikoduları geçtiğimiz gün yazmıştık. Üst koridor transferi dışında Santorin ve Pobelter transferleri de gündemde olsa da, Pobelter’ın EF’ye transferi oldukça zor gözüküyor. Öte yandan Looper hamlesi kağıt üzerinde büyük bir gelişme. Oyuncu hakkındaki en büyük çekince ise Mata olmadan neler yapabileceği. Royal Never Give Up takımının shotcaller oyuncusu Mata’nın yönlendirmesi ile oyununu mükemmelleştiren yıldız üst koridor, EF’de lisan konusunda da problem yaşayabilir.

Samsung White takımı ile 2014 yılında Dünya Şampiyonu olan Looper, 2015 yılının başında gerçekleşen Kore Göçü ile Çin takımlarından Team WE’ye transfer olmuştu. Master 3 macerasından sonra RNG’ye transfer olan oyuncunun NA LCS’te bir süre geçirdikten sonra ligdeki en iyi üst koridor olması bekleniyor. Makro oyun bakımından NA’daki üst koridor oyuncularının eksik olduğunu göz önüne aldığımızda, “Işınlan üst koridor” rolünü kusursuz bir şekilde oynayan Looper’ın EF’de başarılı olacağını söyleyebiliriz.

Takımda şu an için orman ve destek rollerinde eksik bulunuyor. Dedikodular bu pozisyonlara Santorin ve Pobelter’ın geleceği şeklinde olsa da, henüz resmi bir açıklama gerçekleşmedi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir