League of Legends

EDG, 2017 Bahar Mevsimi’ne ormanda Fireloli ile başlayacak

flickr.com/lolesports

LPL’in en başarılı ekiplerinden birisi olan EDG, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Bahar Mevsimi’ne orman pozisyonuna Clearlove yerine Fireloli ile başlayacak. Takımın menajeri Aaron bir açıklama yaparken, Clearlove’ın oyunu bırakıp bırakmayacağı ise henüz belirsiz. 

2016 yılını da uluslar arası arenada hayal kırıklığı ile kapatan EDG, kadroda değişikliğe gidiyor. S6’da LPL’de ligi şampiyon olarak tamamlayan ekip Worlds 2016’ya katılmaya hak kazanmıştı. C grubunda mücadele eden takım, H2K, AHQ ve INTZ ile gruptan çıkma mücadelesi vermişti. Turnuvanın ilk haftasında nispeten iyi sonuçlar alan EDG, ikinci haftada özellikle de H2K karşısında kabus gibi performanslar sergilerken, Avrupalı rakibine grup birinciliğini kaptırmış ve çeyrek finalde ROX Tigers ile eşleşmek zorunda kalmıştı. ROX’a yenilerek turnuvadan elenen EDG, Çinli takipçileri tarafından yoğun bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Orta koridorda Pawn/Scout ikilisi ile oynayan takım, alt koridorda Deft-Meiko ile rakiplerinin karşısında durmakta çok fazla zorlanmıştı. Turnuva genel olarak EDG için hayal kırıklığı olarak geçerken, sadece EDG hayranlarının değil tüm League of Legends izleyicilerini şaşırtan performans ise Clearlove’dan gelmişti. LPL’in en iyi ormancısı olarak gösterilen ve lig boyunca istikrarlı bir şekilde rakip ormancılara karşı ağır bir üstünlük kuran oyuncu, yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Worlds’de felaket bir performans sergilemiş ve takımının performansına herhangi bir katkı sağlayamamıştı. Turnuva başlamadan önce dünyanın en iyi ilk üç ormancısından birisi olduğu söylenen Clearlove’ın 2017 Bahar Mevsimi’ne yedek olarak başlayacağı haberi ise büyük bir şaşkınlık yaratmadı.

2016 sezonuna da Fireloli ile başlayan takım, oyuncunun kötü performansından dolayı yine Clearlove’a geri dönmüş ve tekrar Fireloli ile oynamamıştı. Bir yıl sonra tekrar aynı hamleyi yapan takımın nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor. Fireloli’nin bir yıl içerisinde kendisini nasıl geliştirdiğini hep beraber izleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir