League of Legends

Efsanelerin Dönüşü etkinliği ağustos ayında yapılacak

Özellikle League of Legends esporunu uzun zamandır takip edenleri çok sevindirecek bir haberimiz var. LoL sahnesinde çok büyük emekleri olan ve geçmiş sezonlara damga vurmuş isimlerin yer alacağı Efsanelerin Dönüşü etkinliği Ağustos ayında düzenlenecek. Etkinlik, 24 – 26 Ağustos tarihleri arasında farklı bölgelerden emektar oyuncuların katılımıyla Hong Kong Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Hong Kong Turizm Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen Efsanelerin Dönüşü etkinliğinin ilki 2017 yılında yapılmıştı. Sezon 2 ve sezon 3 LoL sahnesine damgasını vuran oyunculardan Yu “Misaya” Jing-Xi, Enrique “xPeke” Cedeño Martínez ve Brian “TheOddOne” Wyllie de geçen sene yapılan etkinlikte sahne almışlardı.

Bu yılki turnuvada hangi bölgelerden oyuncuların olacağı henüz açıklanmamış olsa da geçen seneki etkinlikte Çin, Kuzey Amerika, Avrupa ve Taiwan bölgelerinin oyuncuları yer almıştı. Kazanan ise Çin bölgesi olmuştu. Bu birincilikle Çin karması 300.000 Hong Kong doları yani 38.000 Amerikan dolarının sahibi olmuştu.

Etkinlik çizelgesi henüz kesinleşmedi fakat Efsanelerin Dönüşü’nün 2018 Asya Oyunları’yla çakışma durumu söz konusu. Asya Oyunları 18 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında yapılacağı için bu iki etkinliğin nasıl organize edileceği merak konusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir