BüyücüLeague of LegendsŞampiyonlarSavaşçı

Elise

Elise

Elise, büyücü ve savaşçı rolünde, rakiplerini sarmalayıp yok etmek isteyen bir örümcek kadın ile karşılaşırsanız eğer, bilin ki o ağlarını örmüş adalet meydanlarında zaten sizin için bekliyordur. Ormancı olarak oynanması tercih edilen Elise, kraliçesi olarak idare ettiği ve yetenek bastığında yanında gezen örümcek yavrucakları ile sadece şampiyonları değil, Sihirdar Vadisi’ndeki tüm yaratıkları ağına düşürüyor.

Örümcek Kraliçe

Hainliğini güzelliğiyle saklayan Elise’in etkileyici zarafetiyle hem açgözlüleri, hem de masumları aldatıcı ağına düşürüyor. Kurbanları asıl niyetini belki fark edebiliyor ama gizemli görüntüsü altında yatan karanlık sırları deşmeye çalışan kimse hayatta kalamadı.

Elise, insanlığın gözünden uzak karanlık salonlarda, efsanelere karışmış bir örümcek tanrının sözünü yayardı. Umutsuz takipçileri tanrılarının nimetlerini arzuluyor, Elise’in çekiciliğiyle gücünün kaynağının onun lütufları olduğunu düşünüyordu. Elise, örümcek tanrının tapınağına bir yolculuk düzenleyeceğini açıkladığında, yanında gelmek üzere sadece en inançlı takipçilerini seçti. Mutluluktan kendilerinden geçen seçilmiş takipçiler, denizaşırı yapılan bu tehlikeli yolculukta Elise’in peşine körü körüne takıldı. Son durakları olan Gölge Adalar’a geldiklerinde, Elise onları her yeri örümcek ağlarıyla örtülü bir mağaraya götürdü. Bir tapınağa varmayı bekleyen grup, başrahibelerine şaşkınlıkla baktı. Elise karşısındakilere dönerek zaferle kollarını kaldırdı. Sırtından, örümcek bacağına benzeyen tuhaf bacaklar çıktı. Elise’in korkunç gerçek yüzünü ilk defa gören takipçileri kaçmaya çalıştı; ama kadın onları büyülü ağlarla durdurdu. Kurbanlarını böylece yakaladıktan sonra yüzünü mağaraya dönerek tiz bir çığlık attı. İçerden devasa, canavarsı bir örümcek çıktı. İğrenç bedenini kalın, ucu sivri bacakları üstünde zorlukla sürüklüyordu. Elise’in takipçilerinin elinden, canavar örümceğe diri diri yem olurken çığlık atmaktan başka bir şey gelmedi. Elise doymuş olan yaratığa yaklaştı, zehrini alıp içti. Bu tuhaf madde damarlarına yayılırken, yenilenip gençleştiğini hissetti. Ölümü bir kere daha ertelemişti. Cemaatinin yanına döndü. Takipçileri, kardeşlerinin örümcek tanrının kutsal evinde kalmak üzere seçildiğini duyunca çok sevindiler. Elise, onlara zamanı gelince bir yolculuk daha düzenleyeceğine söz verdi. Örümcek tanrı onları bekliyor olacaktı.

”Gerçekten inançlı olanların, örümceğin öpücüğünden korkmasına gerek yoktur.” – Elise

Yetenekler

Örümcek Sürüsü
Örümcek Sürüsü

İnsan Hali: Elise’in büyüleri rakibe isabet ettiğinde bir Örümcek Yavrusu hazırlar.

Örümcek Hali: Elise, Örümcek Yavrularını çağırıp, yakındaki düşmanların üstüne salar.

Nörotoksin / Zehirli Isırık
Nörotoksin Zehirli Isırık

Nörotoksin (İnsan Formu)

Bedel: 80/85/90/95/100 Mana

Menzil: 625

Bekleme Süresi: 6

Rakibin Can değeri ne kadar çoksa ona orantılı olarak hasar verir.

Hedefe 40/75/110/145/180 artı hedefin mevcut Can değerinin %8’i (+%3% Yetenek Gücü) kadar Büyü Hasarı verir. Canavarlara en fazla 50/75/100/125/150 fazladan hasar.

Zehirli Isırık (Örümcek Formu)
Zehirli Isırık Nörotoksin

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 475
 • Bekleme Süresi: 6

Rakibe doğru atılır ve Can değeri ne kadar azsa ona orantılı olarak hasar verir.

Hedefe doğru atılarak 60/100/140/180/220 artı hedefin eksik Can değerinin %8’i kadar (+3% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir. Canavarlara en fazla 50/75/100/125/150 ek hasar.

İntihar Örümceği / Eklembacaklı İstilası
İntihar Örümceği Eklembacaklı İstilası

İntihar Örümceği (İnsan Formu)

 • Bedel: 60/70/80/90/100 Mana
 • Menzil: 950
 • Bekleme Süresi: 12

Hedefe yaklaştığında patlayan, içi zehir dolu bir Örümcek Yavrusu salar.

Zehir dolu ve hedef noktaya gidip, rakibe yaklaştığında ya da 3 saniye sonra patlayarak 75/125/175/225/275 (+80% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı veren bir örümcek yavrusu çağırır.

Eklembacaklı İstilası (Örümcek Formu)
Eklembacaklı İstilası İntihar Örümceği

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 12

Her saldırı, Elise ile Örümcek Yavrularının Saldırı Hızını arttırır ve Elise’i iyileştirir.

Pasif: Yavru örümcekler %5/10/15/20/25 Saldırı Hızı kazanır.

Aktif: Elise’le yavrularının Saldırı Hızını 3 saniyeliğine %60/80/100/120/140 artırır. Aktifken, Elise ya da Yavruları her saldırdığında Elise 4 (+4% Yetenek Gücü) Can geri kazanır.

Koza / Örümcek İnişi
Koza Örümcek İnişi

Koza (İnsan Formu)

 • Bedel: 50 Mana
 • Menzil: 1075
 • Bekleme Süresi: 14/13/12/11/10

İsabet ettiği ilk rakip birimi sersemletir ve gizlenmemiş olanları açığa çıkarır.

İsabet ettiği ilk rakibi 1/1.25/1.5/1.75/2 saniyeliğine sersemletir ve görünmez değilse açığa çıkartır.

Örümcek İnişi (Örümcek Formu)
Örümcek İnişi Koza

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 750
 • Bekleme Süresi: 26/23/20/17/14

Havaya sıçrayarak kısa süreliğine hedeflenemez hale gelir, sonra düşmanın üstüne düşer.

Rakip Hedeflendiğinde: Elise ve yavruları havaya sıçrayıp hedeflenen rakibin üstüne düşer.

Zemine Hedeflendiğinde: Elise ve yavruları havaya sıçrayıp, 2 saniyeliğine hedeflenemez hale gelir. Elise daha sonra bu yeteneği tekrar kullanarak bir rakibin üstüne inebilir.

Örümcek Hali/İnsan Hali
Örümcek Hali

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin

Ürkütücü bir örümceğe dönüşüp yeni yetenekler kazanır. Elise Örümcek Hali’ndeyken saldırılarına fazladan Büyü Hasarı eklenir; Hareket Hızı artar.

Örümcek Hali: Elise 10/20/30/40 (+30% Yetenek Gücü) ilave Büyü Hasarı verir ve 10 Hareket Hızı kazanır.

Yavru Örümcekler: Yavrular 10/20/30/40 (+10% Yetenek Gücü) hasar verir ve çoklu hedefi olan yeteneklerden %20 daha az hasar alır. En fazla 2/3/4/5 Örümcek Yavrusu.

Tekrar İnsan Hali’ne dönüşerek Örümcek Hali’nin eklediği özellikleri bırakır, ancak büyü yaptıkça örümcek yavrusu oluşturma yeteneği kazanır.Yasin Konyalı

Yasin Konyalı

Genel oyuncu. Her oyunun tadına bakar. Dota 2'de tecrübeli. Çevirmen.