League of Legends

Amerika Yükselme Ligi takımı Ember dağılıyor

Amerika Yükselme Ligi’nde mücadele eden Team Ember, takımın finansörleri çekildiği için dağılıyor. Oyuncularına verdiği yüksek maaşlar ve bu maaşları kamuoyuna açıklaması ile adından sıkça söz ettiren takım, mali nedenlerden dolayı dağılacak.

Cloud9’ın efsanevi kaptanı Hai’nin kardeşi Bao Lam’in takımı olan Ember, sezon sonunda Amerika Yükselme Ligi’nden yer satın alarak LoL sahnesine giriş yapmıştı. Oyuncularına LCS standartlarının da üstünde maaşlar veren takım, ligde herhangi bir başarı elde edemedi. Son olarak Yükselme Ligi’nde TDK’ya yenilen Ember’in başarısızlığının, finansörlerin geri çekilmesinde büyük rol oynadığı söyleniyor.

Takımın kadrosunda bulunan Solo, LOD, Santorin, Contractz ve Stunt şu anda free agent statüsünde. Huma’dan 35.000 dolara transfer edilen ve yıllık 100.000 dolar maaş alan Santorin ise dün gece Twitter’dan yaptığı açıklama ile takım aradığını söyledi.

Ember’ın şu anki durumu ise büyük bir yönetim skandalı olarak gösteriliyor. Bu kadar büyük paralar harcandıktan sonra başarılı bir takım kurulmaması LoL sahnesinde de eleştiriliyordu. Takımın genel menajeri Bao Lam ise bu durumdan sonra takımdan istifa etti.

Ember şu anda Amerika Yükselme Ligi’nde bir spota sahip. Takımın yeni bir kadro kurup kurmayacağı henüz kesin değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir