League of Legends

Erken teslim olmada beş oy zorunluluğu kalkıyor

Teslim olma süresini yirmi dakikadan on beş dakikaya çeken Riot Games, oy çoğunluğu sayısını da değiştiriyor. On beşinci dakikada açılan erken teslim olma oylaması artık dört oy ile kabul edilecek. 

League of Legends’ta erken teslim olma mekaniği önümüzdeki yamada değişiyor. Oyuncuların hatırlayacağı üzere bir yıl önce karşılaşmalarda yirminci dakikadan önce teslim olma oylaması açılmıyordu. Bu, özellikle ARAM karşılaşmalarında ciddi bir problem teşkil ediyordu. Maçlar çok kısa sürede tekrar kazanılamaz hale geliyor ve oyuncular fazladan beş dakika beklemek zorunda kalıyordu. Bunun gibi sebeplerden ötürü Riot Games, teslim olma süresini on beşinci dakikaya çekmişti.

Geliştirici bloğunda Meddler’in yaptığı açıklamaya göre oy birliği sayısı da beşten dörde çekiliyor. Bu değişiklik ilk olarak Okyanusya sunucusunda test edilecek, ardından ise diğer sunuculara yayılacak. Yaptıkları araştırmada on beşinci dakikada 4-1 kalan oylama sonrasında maçların genellikle ya yirminci dakikada teslim olarak tamamlandığını, ya da mağlubiyet ile sonuçlandığını da belirten Meddler, oy birliğinin oyunculara zaman kaybettirdiğini keşfettiklerini belirtti. “Kazanılabilir” durumdaki maçlar için bu bir dezavantaj gibi gözükse de bu değişikliğin kullanıcı deneyimini geliştireceğini söylemek gerekir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir