League of Legends

Esnek Dereceli’deki MMR sorunu giderildi

Sezon 7’nin gelmesine çok az bir süre kala, yerleştirme maçlarını oynayan oyuncuların normal liglerinden çok daha düşük liglere yerleşmesine neden olan MMR hatası bugün itibariyle giderildi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “sezon öncesi” dönem olaysız geçmedi. 6.22 yaması ile oyunu yine çok fazla değiştiren Riot Games, yerleştirme maçları konusunda da ciddi bir hata yaptı. Bildiğiniz üzere sezon bittikten sonra oyuncular yeni sezondaki liglerini belirlemek için on oyun “yerleştirme maçları” oynamak zorunda. Bundan sonra oyun yerleştirme maçlarında kaç maç kazanıp kaybettiğimiz ile beraber MMR’ımıza da bakıp bizi uygun bir lige tayin ediyordu. Ortaya çıkan problem ise oyuncuların bir önceki sezonu çok yüksek liglerde bitirip yerleştirme maçlarını 10-0 gibi skorlarla bitirmesine rağmen bronz ya da gümüş liglerine atanmasıydı.

Bugün bu hatayı düzelten Riot Games Türkiye, League of Legends panolarından yaptığı açıklama oyunculara bilgi verdi. Tüm hesapların “unranked”, yani yerleştirme maçı oynamamış olarak değiştiren şirket, oyuncuların yeniden yerleştirilmeleri için sadece bir maç oynamaları gerektiğini söyledi. Düşük liglere yerleşen ve hızlı bir şekilde yükselen oyuncular bu karardan memnun kalmasa da, Riot Games, yapılan değişikliklerden sonra yerleştirmelerin çok daha doğru bir şekilde gerçekleştiğini de belirtti. Bu hata aynı zamanda maç eşleşmelerinde de büyük bir rol oynamıştı.

League of Legends camiası tarafından son birkaç günün en çok konuşulan konularından birisi olan MMR hatası da böylelikle giderilmiş oldu. Fakat hala SoloQ’nun getirilmemesi ve oyuncuların bunun yerine Esnek Dereceli’de oynamak zorunda olması ciddi bir problem olarak görülüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir