League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 3. hafta

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 3. hafta maçları tamamlandı.

1.Gün

Origen 2 – 0 Roccat

Haftanın açılış maçında Origen rakibi Roccat’i 2-0 ile geçerek iyi bir başlangıç yaptı. 40 dakika süren serinin ilk maçında Origen üstünlüğü ilk dakikalardan itibaren eline geçirmeyi başardı. Soaz ve xPeke’nin mücadeleleri alınan galibiyette önemli paya sahip oldu. Roccat takım olarak pek bir varlık gösteremese de orta koridor oyuncusu Betsy’nin çabaları yeterli olmadı. İyi oyun ortaya koyduğu ilk maçı kazanan Origen seride 1-0 öne geçmiş oldu.

Serinin ikinci karşılaşmasında Origen rakibine hiç fırsat tanımayarak harika bir performansın ardından galip geldi. 35 dakika süren mücadele 17 skor alan ekip rakibi Roccat’e sadece 3 skor vermesinin yanı sıra 20k altın farkı attı. Origen’de ormancı Amazing’in Kindred ile olan performansı galibiyette kilit rol oynadı. İkinci maçta ilkine oranla daha kötü takım oyunu ortaya koyan Roccat ise mağlubiyete engel olamadı. Seriyi 2-0 ile kapatan Origen haftaya galibiyetle başladı.

Fnatic 2 – 0 Schalke 04

Zirve mücadelesi veren Fnatic orta sıralarda bulunan Schalke 04’ü bir hayli heyecana sahne olan seride 2-0 geçmeyi başardı. İlk maç genel olarak karşılıklı alınan skorlara geçse de global objektifleri iyi koruyan Fnatic avantajı elinde tuttu. 40. dakikaya geldiğimizde Schalke’nin tüm kulelerini indirmeyi başaran FNC rakibinin merkezine girerek maça noktayı koydu. Bireysel performansı ile ön plana çıkan isim ise Nidalee performansı ile ormancı Spirit oldu. Schalke her ne kadar skor anlamında eşitliği korusa da objektifleri koruyamadı ve farkın açılmasına engel olamadı.

İkinci karşılaşma ilk günün en heyecanlı maçlarından biri oldu. 53 dakika süren ve karşılıklı git gellerin yaşandığı maçta gülen taraf Fnatic oldu. Yine karşılıklı alınan skorlar ile geçen erken oyunda iki takım da eşit bir mücadele ortaya koydu. İlk maçtaki hatasını tekrar etmeyip tutuk bir performans sergilemeyen Schalke rakibine bir hayli zorlu anlar yaşattı. Karşılaşmanın kırılma anı ise 50. dakikadaki baron savaşı oldu. Takım savaşını kazanan ve katliam yapan FNC doğrudan merkeze girerek maçı bitirdi ve galip geldi. Fnatic böylece ilk günü kayıpsız kapattı.

Team Vitality 2 – 0 Unicorns of Love

Geride bıraktığımız haftalarda performansı nedeniyle eleştirilen Team Vitality, UOL karşısında 2-0 ile galip geldi. Birinci maçta seçim ve yasaklama ekranından önde çıkan Vitality iyi bir takım oyunu ortaya koydu. Caborchard’ın Irealia ile katısı da takımı adına çok büyük oldu. 43 dakika süren karşılaşmada altın farkı iki takım arasında çok fazla açılmasa da Vitality genel olarak önde olan taraf oldu. İlk maçı kazanan ekip rakibi UOL karşısında 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci mücadelesinde Team Vitality performansının üzerine koyarak ilerledi ve çok rahat bir galibiyet aldı. UOL cephesinden Cabochard üzerine yasaklama gelmeyince yıldız oyuncu tercihini tekrar Irealia’dan yana kullandı. 40 dakika kadar süren karşılaşmada 11-2-6’lık skorla oynayan üst koridor Cabochard maçı domine ederek galibiyette önemli bir rol oynadı. Etkisiz oyununa bu hafta da devam eden Unicorns of Love bir başka mağlubiyet daha aldı. Team Vitality ise güzel oyunu ile gelecek haftalar adına önemli bir galibiyet aldı.

H2K Gaming 1 – 1 G2 Esports

Haftanın en merakla beklenen serisinde zirve için önemli olan seride H2K ve G2 Esports takımları karşı karşıya geldi. Seri berabere sonuçlanırken iki takımda aldığı galibiyette rakibine ezici üstünlük sağlayarak maçı kazandı. Birinci maçta galibiyete ulaşan taraf ise H2K oldu. 33 dakika süren maçta 13 skor alan ve 3 skor veren H2K maçtan galip gelen taraf oldu. Ormancı Jankos ve orta koridor Ryu’nun güzel oyunları bireysel olarak galibiyette kilit rol oynadı. G2’da ise özellikle PerkZ seçmiş olduğu Fizz ile bekleneni veremedi.

İkinci maça daha iyi seçimlerle çıkan G2 maçı kazanarak seriye beraberlik getirdi. Erken oyunda aldığı skorlarla öne geçen G2 farkı ilk dakikalardan açmaya başladı. Ormancı Trick’in 7-0-20 gibi kusursuz Rek’Sai performansı maça damgasını vurdu. Aynı şekilde yeni üst koridor oyuncusu Expect’in 9-1-1’lik Fizz oyunu da alınan galibiyette büyük paya sahip oldu. 25 dakika gibi kısa sürede maçı bitirmeyi başaran G2 Esports seriyi beraberliğe taşıdı.

Splyce 2 – 0 Giants Gaming

Günün kapanış serisinde Splyce ligin en güçsüz takımlarından Giants Gaming engelini 2-0 ile geçti. Birinci maçı Splyce takımı tamamen önde götürmeyi başarsa da karşılaşmayı sonlandıracak hamleleri bir türlü gerçekleştiremedi. 50 dakikaya kadar uzayan mücadelede Giants Gaming skor olarak fark yemiş olsa da maça tutunmayı başardı. Nihayetinde galibiyete çok daha yakın olan Splyce ekibi güzel bir takım savaşının ardından maçı noktaladı. Takımın yıldızları Sencux ve Kobbe’nin ortaya koyduğu performans bir hayli üst düzeydi.

İkinci maçta da Giants Gaming üstünlüğü kuran Splyce’a karşı maça tutunmayı bir şekilde başarsa da vadiden galip ayrılamadı. Kontrolü elinden bırakmayan Splyce hem objektifler hem de kuleler üzerindeki baskısını artırınca Giants takımı savunma durumuna geçmek zorunda kaldı. 35 dakika sonucunda 15k toplam altın farkı yakalayan Splyce ikinci maçtan da galip gelerek serinin kazananı oldu. İstikrarlı performansına devam eden nişancı Kobbe yine takımın parlayan yıldızı oldu.

2.Gün

G2 Esports 2 – 0 Unicorns of Love

İkinci günün açılış mücadelesinde G2 Esports alt sıralardaki rakibi Unicorns of Love’ı 2-0’lık skorla geçmeyi başardı. Birinci maçta takımlar hemen hemen dengeli bir oyun sergiledi. Alınan karşılıklı skorların ardından karşılaşmada eşitlik hakim oldu. Maçın kırılma anı ise 40. dakikada yapılan baron savaşı oldu. İki takımın da oyuncuları baron çevresinde savaşırken backdoor yapan G2 orta koridor oyuncusu PerkZ maçı bitirerek takımını galibiyete taşıdı. Serinin ilk maçını kazanan G2 1-0 öne geçti.

İkinci maç G2 adına çok daha rahat geçti ve 30 dakika süren karşılaşmadan rahat bir şekilde galip ayrıldı. 13 skor alıp sadece 2 skor veren G2 rakibi Unicorns of Love’a 10k altın farkı attı. Harita üzerinde çok hızlı rotasyonlar yapan ekip maçı çok iyi şekilde kontrol etti. Bireysel anlamda ise tekrar orta koridor oyuncusu PerkZ 7-1-3’lük Zilean performansı ile adından söz ettirdi. Seriyi 2-0 kazanan G2 önemli bir galibiyet elde etti.

Schalke 04 2 – 0 Roccat

Günün bir diğer serisinde Schalke 04 alt sıralardan çıkmak isteyen Roccat’i 2-0 ile yendi. 40 dakika süren birinci maç başlangıçtan bitime kadar eşit bir şekilde devam etti. İki takımın da aldığı kule sayısı ve toplam altınları aynı rakamlarda ilerledi. 35. dakika civarında rakibinin merkezini kuşatmaya başlayan Schalke 04 son takım savaşını kazanarak maçtan galip geldi. Takımın taşıyıcıları MrRallez ve Fox’un performansları da görülmeye değerdi.

Roccat ekibi birinci maçta yenilmesine rağmen iyi bir takım oyunu sergilese de aynısını ikinci maçta gerçekleştiremedi. Schalke 04 nişancısı MrRallez erken oyunda aldığı skorlarla kar topu etkisine yakalanarak inanılmaz bir Ezreal oyunu çıkardı. 10k üzeri altın farkı atan Schalke cephesinde MrRallez 10-0-5’lik üst düzey skoru ile galibiyetin yaratıcılarından oldu. Roccat ise pek varlık gösteremedi ve rakibinin hamlelerine cevap veremedi.

Fnatic 2 – 0 Splyce

Birincilik yarışının güçlü adaylarından Fnatic, Splyce kayıpsız geçti ve önemli bir galibiyet aldı. Serideki iki maçında gidişatı birbirine çok benzerlik gösterdi. 38 dakika süren ilk maçı Fnatic fazla zorlanmadan 20k civarına yakın altın farkı ile kazandı. Halihazırda takım oyunu ve uyumu kusursuza yakın olan Fnatic’de alt koridor ikilisi Rekkles ve Yellowstar çok başarılı işler çıkarttı. 14-4’lük skor ile birinci maçtan galip ayrılan FNC seride 1-0 öne geçti.

Hatasız oyununa ikinci maçta da devam eden Fnatic 35 dakika süren mücadelenin sonucunda Spylce’ı yine 14-4’lük skor ile yenmeyi başardı. Metanın önemli şampiyonlarını alan FNC bu avantajını iyi değerlendirerek rakibine hiç fırsat tanımadı. Bu maçta özellikle ormancı Spirit ve orta koridor oyuncusu Febiven’in takıma sağladıkları katkı çok fazlaydı. Temiz bir seri çıkaran Fnatic 2-0 galip geldi ve zirve yarışını devam ettirdi.

H2K Gaming 2 – 0 Team Vitality

Zirvenin bir diğer önemli adaylarından H2K Gaming, Team Vitality karşısında hataya yer vermeyerek 2-0 ile kazanmasını bildi. İlk maçı başından sonuna kadar domine eden H2K takımını 40 dakika süren karşılaşmadan 15k altın farkı atarak galip geldi. Takımca birbirinden çok kopuk bir şekilde oynayan Team Vitality ise yaptığı hatalarının bedelini mağlubiyet ile ödedi. H2K Gaming aldığı bu galibiyetle 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşması özellikle skor anlamında kısır geçti. 35 dakika süren maçta takımlar odaklarını daha çok objektiflere yoğunlaştırdı. Bunu daha sistematik bir şekilde yapan taraf ise H2K oldu. Üstünlüğü erken dakikalarda eline alan H2K kontrolü kaybetmeyerek sabırlı bir şekilde devam etti. 35. dakikada inhibitörleri alan ekip son takım savaşını da kazanarak seriyi 2-0 ile kapattı ve gelecek haftalar adına önemli bir galibiyet aldı.

Giants Gaming 2 – 0 Origen

Haftanın kapanış mücadelesinde Origen ligin en kötü takımlarından Giants Gaming’e 2-0 kaybederek bir başka hayal kırıklığı daha yarattı. İki maçın da uzun sürdüğü seride ilk karşılaşma büyük heyecana sahne oldu. 55 dakika süren ve iki taraf arasında sürekli gidip gelen maçta gülen taraf Giants Gaming oldu. Nişancı S0NSTAR 9-2-7’lik Ezreal oyunu ile ilk maça damgasını vuran oyuncu oldu. Origen maçı kazanmaya yakın olsa da başaramadı ve ilk maçı kaybetti.

Origen ilk maçın yarattığı şok ile ikinci maçta çok daha kötü bir takım oyunu sergiledi. Bol skorun yaşandığı ikinci maçta Giants Gaming 26 skor aldı ve Origen’e 10k altın farkı üstünlüğü sağladı. Birinci maçta harika işler yapan nişancı S0NSTAR bu sefer Ashe ile sahneye çıkarak 12-2-8 gibi harika bir skor ile alınan galibiyetin mimarlarından oldu. Bir başka seriyi daha kaybeden Origen ise taraftarlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 3. hafta sonunda puan durumu şu şekilde:

112233

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir