League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 4. hafta

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 4. hafta maçları tamamlandı.

1.Gün

Schalke 04 1 – 1 G2 Esports

Bütün karşılaşmaların beraberlikle sonuçlandığı günün açılış maçında Schalke 04 ve G2 mücadele etti. Birinci maç 45 dakika sürerken iki takım arasında büyük bir çekişmeye sahne oldu. Schalke 04 ekibi toplam skorda rakibi ile eşitliği korusa da, bunu toplam altın farkına yansıtamadı. Objektif anlamında önemli fark yakalayan G2 takımı alınan kule sayısında da ciddi bir üstünlük sağlayınca kontrolü eline geçirdi. 45. dakikada rakibinin merkezine giren G2 yaptığı kuşatma sonucunda maçı bitirdi ve ilk maçtan galip ayrıldı.

Serinin ikinci maçında daha farklı bir görünüm sergileyen Schalke 04 erken dakikalarda bulduğu skorlar sonucunda maça hükmetmeyi başardı. G2 her ne kadar skor kovalayıp rakibinin hata yapmasını beklese de kontrollü oynayan Schalke ciddi bir hataya yer vermedi. Maçın tamamını önde götüren S04 35. dakikada maçı bitirdi ve seriyi 1-1’e getirdi. Fox ve Steve’in ekstra bireysel performansı da takımın aldığı bu galibiyette önemli rol oynadı.

Team Vitality 1 – 1 Giants Gaming

Team Vitality ve Giants Gaming arasındaki seride iki takım da birbirine üstünlük kurarak karşılıklı galibiyet aldılar. İlk maçta üstün gelen taraf ise Team Vitality oldu. 26 dakika süren mücadelede 12 skor alan ekip rakibine sadece 2 skor verdi. Vitality’nin seçim ve yasaklama ekranından daha önde çıkması da bu durumun başlıca sebeplerinden oldu. Çok temiz bir oyun çıkaran takım etkisiz Giants Gaming karşısında rahat bir galibiyet aldı.

İkinci maça çok farklı şekilde çıkan Giants Gaming, seçim ve yasaklama ekranında daha doğru adımlar attı. Galibiyet için doğru şampiyonları tercih eden Giants özellikle alt koridorda bariz bir üstünlük yakaladı. İpleri eline alan nişancı S0NSTAR, Jhin ile çok başarılı bir oyun ortaya koydu. Team Vitality bir süre nispeten iyi savunma yapsa da Giants’ın kadim ejderhayı almasıyla beraber işler daha zor hale geldi. 40. dakikada rakibinin nexusunu yıkan Giants galip geldi ve seriyi 1-1’e getirdi.

Fnatic 1 – 1 Origen

Günün en merakla beklenen serisinde Fnatic ve Origen karşılaştı ve seri unutulmaz anlara sahne oldu. İlk maç skor anlamında çok kısır geçerken bariz üstün taraf Fnatic oldu. Karşılaşma 30 dakika sürdü ve sadece 9 skor çıktı. İki takım da kontrollü bir oyun sergilerken, Fnatic, Origen’in nişancı rolünde oynamasından dolayı takımın en zayıf halkası konumundaki xPeke üzerine yoğunlaştı. Maç genelinde varlığını pek göstermeyen Origen sadece savunma yapabildi. Rakibini tamamen merkezine hapseden Fnatic 30. dakikada nexusu yıktı ve galip geldi.

Serinin ikinci maçı ise LoL profesyonel sahnesinin tarihine geçecek anlara sahne oldu. Tam 80 dakika süren mücadelede inanılmaz anlar yaşandı. Üstün gelen taraf genel olarak yine Fnatic olurken süre uzadıkça altın farkının önemini kaybetmesinden dolayı Origen de maça ortak oldu. Sürekli iki takım arasında gidip gelen bu mücadele müthiş bir taktik oyunu sonucunda noktalandı. Fnatic’in merkezinde toparlanan Origen oyuncuları dağılarak rakibinin dikkatlerini başka noktalara çekmeyi başardı. Fnatic oyuncuları üçlü haldeki Origen oyuncularına saldırınca Soaz ve PowerOfEvil açık olan merkeze yönelip bir nevi backdoor yaparak maça son verdi. Böylece Origen’in galibiyeti ile seri 1-1 bitti.

Roccat 1 – 1 Unicorns of Love

Kısa sürmesine rağmen bol skorlu maçların yaşandığı seride Roccat ve Unicorns of Love berabere kaldı. İlk karşılaşmada Unicorns of Love ezici bir üstünlük sağladı. 35 dakika süren maçta 15 skor alan UOL, rakibine sadece 5 skor verdi. Roccat’e çok fazla hamle şansı tanımayan takım güzel bir oyunun ardından galip geldi. Özellikle ormancı Move’un Elise performansı maç boyunca sonuçta belirleyici faktör oldu. Gücünü fazla gösteremeyen Roccat ilk maçta hayal kırıklığı yaşattı.

İkinci karşılaşmada çift nişancı kompozisyonu uygulayan Roccat bu hamlesinin verimini fazlasıyla aldı ve galip geldi. Takımın istikrarlı orta koridor oyuncusu Betsy ve Steeelback büyük bir özveriyle oynayarak takımına galibiyeti getiren oyuncular oldu. Unicorns of Love ise ilk maçtaki performansından uzak bir görünüm sergiledi. Nihayetinde ortaya daha iyi bir oyun koyan Roccat 33 dakikanın sonunda maçı kazanan taraf oldu ve seriyi 1-1’e getirdi.

Splyce 1 – 1 H2K Gaming

Günün son maçı Splyce ve H2K Gaming arasındaki seri ile noktalandı. Son haftalarda çıkışta performansı ile dikkatleri çeken Splyce, zirve mücadelesi veren rakibinden puan alarak önemli bir iş başardı. Birinci maç erken oyunda eşit geçerken süre ilerledikçe kontrolü eline geçiren takım Splyce oldu. Bu noktada bir adım öne çıkan isim ise Caitlyn performansı ile nişancı Kobbe oldu. Takım savaşlarında Kobbe’ye erişemeyen H2K en kritik savaşları kaybederek daha da geriye düştü. 40. dakika civarında rakibinin merkezini kuşatan Splyce son bir savaşın ardından iyi bir oyunla maçı kazanandı.

İlk maçtaki hayal kırıklığı yaratan performansın ardından H2K toparlanarak ikinci maç kendisinden beklenen takım oyununu sergiledi. Maça hızlı başlayan H2K yaptığı rotasyonlar sonucunda aldığı skorlarla erken aşamada öne geçmeyi başardı. Ormancı Jankos’un harita üzerinde yaptığı baskınlar bu durumun oluşmasındaki en büyük etmen oldu. Hataya yer vermeyen H2K 28 dakika gibi kısa bir süre sonucunda 19-5’lik skorla karşılaşmayı kazanan taraf oldu ve seriyi 1-1’e getirdi.

2.Gün

Schalke 04 2 – 0 Giants Gaming

Seri genelinde güzel bir oyun ortaya koyan Schalke 04 rakibini 2-0 ile geçti ve puanı alan taraf oldu. Birinci maçta çok büyük fark meydana geldi ve S04 hiç zorlanmadan mücadeleden galip ayrıldı. 24 dakika gibi çok kısa sürede maçı bitiren Schalke, tam 21 skor aldı ve sadece 5 skor verdi. Takımın taşıyıcıları Fox ve MrRallez’in sergiledikleri bireysel performans da bu farkın meydana gelmesinde büyük bir etken oldu.

Giants Gaming ikinci maçta varlığını daha çok hissettirdi ve maçı önde götürdü. Takım 8K altın farkı yakalamasına rağmen yapılan bir hata maçın kaybedilmesine neden oldu. 45.dakikada baronu rakibine kaptıran Giants Gaming’de bazı oyuncular skor verince merkezi koruyabilecek oyuncu sayısı azaldı. Bunu fırsat bilen Schalke oyuncuları doğrudan Giants’ın nexusuna ilerleyerek önce inhibitörleri sonra da merkezi yıkmayı başardı. Giants Gaming seriyi 1-1’e getirmeye çok yaklaşsa da başaramadı ve günü puansız kapattı.

Fnatic 2 – 0 Roccat

Fnatic ve Roccat arasındaki serinin ilk maçı günün en çekişmeli karşılaşmalarından biri oldu. 43 dakika süren karşılaşmada hem Roccat hem de Fnatic maçı kazanmaya çok yaklaştı. Önceki gün çift nişancı kompozisyonu uygulayan ve karşılığında galibiyet alan Roccat, aynı kompozisyona devam etti. Maçın kırılma anı ise 41. dakikadaki ejderha ve 43. dakikadaki baron savaşında meydana geldi. Fnatic ejderha savaşını kaybetse de baron savaşını kazanıp baronu da alarak maçı bitiren taraf oldu ve galip geldi.

Fnatic adına ikinci maçta işler ilk maça göre çok daha kolay geçti. 30 dakika süren mücadele sonucunda tam 20 skor alan Fnatic rakibine sadece 5 skor bıraktı. Febiven ve Rekkles gösterdiği bireysel performansla maçta yıldızlaşan oyuncular oldu. Fnatic’in ağır üstünlüğü ile devam eden maç 30. dakikadaki orta koridorda meydana gelen takım savaşının ardından son buldu ve FNC karşılaşmayı kazanarak seriyi 2-0’a getirdi.

Team Vitality 1 – 1 G2 Esports

Team Vitality ve G2 Esports serisinde ilk maç genel hatlarıyla çok kısır geçti. Karşılaşma 28 dakika sürerken G2’nun 8-3’lük skor üstünlüğü ve galibiyeti ile sonuçlandı. Nişancı Zven 4-0-3’lük Sivir performansı ile öne çıkan isim oldu. Team Vitality tarafında Nukeduck iyi bir görüntü çizse de çabaları galibiyet için yeterli olmadı. Daha iyi koordine olmayı başaran G2 Esports serinin birinci karşılaşmasını galibiyetle kapatan taraf oldu.

İlk maça oranla ikinci maç çok daha seyir zevki yüksek bir karşılaşma oldu. Mücadele 47 dakika sürerken Team Vitality’nin üstünlüğü ile noktalandı. Galibiyette önemli rol oynayan isimler ise takımın yeni Koreli ikilisi Mightybear ve Police oldu. Vitality alınan kule bakımından geri olsa da objektifleri koruyarak rakibinin almasına izin vermedi. Oyunun geç aşamasındaki savaşları kazanan Team Vitality farkı daha da açtı. 47. dakikada son bir takım savaşının ardından da mücadeleden galip ayrıldı.

Unicorns of Love 2 – 0 H2K Gaming

Haftanın en büyük sürprizi ise Unicorns of Love ve H2K Gaming arasındaki seride meydana geldi. Zirve mücadelesi veren rakibini 2-0 ile geçen UOL beklenmedik bir sonuca imza attı. İlk maçta UOL adına galibiyeti getiren en önemli etken üst koridor Vizicsacsi’nin Irelia performansı oldu. Ormancı Move’un da takım arkadaşı üzerine oynaması Unicorns of Love’ın galibiyet yolundaki en önemli hamlelerinden oldu. 30 dakika süren maçı 10k altın farkı ile kazanan ekip böylece seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta ise Unicorns of Love rakibini adeta ezerek bir kez daha galip geldi. Yine 30 dakika süren karşılaşmada 20 skor alan UOL güzel performansını devam ettirerek rakibini saf dışı bıraktı. H2K’de nişancı Freeze imza şampiyonlarından Draven’i seçse de galibiyet adına bu yeterli olmadı. Ayrıca Odoamne ve Jankos’un da etkisiz bireysel performansı mağlubiyetin nedenleri arasındaydı. İki maçta da temiz bir oyun çıkaran Unicorns of Love seriyi 2-0 ile kapattı ve puanı alan takım oldu.

Spylce 1 – 1 Origen

Haftanın kapanış serisinde Splyce ve Origen karşı karşıya geldi. Serinin iki maçı da çok çekişmeli geçerken birinci maçta galip gelen taraf Splyce oldu. Maç 40 dakika sürerken karşılıklı alınan skorlarla devam etti. Oyun sonlarına doğru kule anlamında farkı yakalayan Splyce farkı açmaya başladı ve üstünlüğü eline aldı. 40. dakikada Origen’in merkezini kuşatan Splyce inhibitörleri ve son kuleleri de aldıktan sonra rakibinin nexusunu yıkarak ilk maçtan galip gelen taraf oldu.

Serinin ikinci mücadelesinde güzel seçimler yapan Origen 43 dakika süren karşılaşmanın ardından kazanan takım oldu. PowerOfEvil’ın imza şampiyonu Syndra seçimi maça damgasını vuran olay oldu. 8 skor ile takımının toplam skorunun yarısını alan oyuncu takımını galibiyete taşıyan isimlerden oldu. Aynı şekilde ormancı Amazing’in harita üzerindeki baskınları da maç boyunda çok başarılıydı. Özverili oynayan ve iyi bir takım oyunu sergileyen Origen böylece maçtan galip geldi.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 4. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

ClvycYiVYAAxSTe

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir