League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 5. hafta

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 5. hafta maçları tamamlandı.

1. Gün

Spylce 1 – 1 Unicorns of Love

Haftanın açılış serisinde Splyce ve Unicorns of Love 1-1 berabere kaldı. 33 dakika geçen birinci maçta UOL rakibini hezimete uğratarak galip geldi. 21-3 gibi büyük bir skor farkıyla oyunu kazanan ekip 15k civarında da altın farkı açtı. Orta koridor Exileh ve nişancı Veritas performansı ile yıldızlaşan isimler oldu. İkinci maçta aynı oyunu ortaya koyamayan UOL rakibine yenildi. Erken oyun iki takım adına da eşit geçse de ilerleyen dakikalarda üstünlük Splyce tarafına geçti. Metanın güçlü şampiyonlarını da seçen Splyce ekibi doğru takım oyunu ile 30 dakikanın sonunda galibiyete ulaştı ve seriyi 1-1’e getirdi.


Roccat 0 – 2 Giants Gaming

Son haftalarda galibiyet alarak alt sıradan yükselen Giants Gaming güzel bir oyunla Roccat engelini 2-0 ile geçti. Birinci karşılaşma tamamen Giants Gaming’in domine etmesiyle geçti ve 35 dakikanın ardından 10k altın farkı ile maçı bitirdi. Ormancı Maxlore’un harita üzerinde doğru zamandaki baskınları takımının öne geçmesinde en önemli etmen oldu. İkinci maçta Roccat rakibini çok zorlasa da galibiyete erişemedi. Başa baş giden mücadeleden bir kez daha Giants galip ayrıldı. S0NSTAR’ın Jhin ile 6-0-4’lük başarılı oyunu ikini karşılaşmada en çok öne çıka detay oldu.


Team Vitality 1 – 1 Schalke 04

Ligde aldığı beraberliklerle ünlenen Team Vitality takımı Schalke 04 karşısında da berabere kaldı. Serinin iki maçı da hemen hemen başa baş bir mücadeleye sahne oldu. İlk maçta galip gelen taraf ise Team Vitality oldu. Takımın yapı taşlarından olan ormancı Shook’un uzun aradan sonra maça çıkması serinin en akılda kalan detayı oldu. 8-1-7 gibi çok iyi bir Nidalee performansı ile ilk maça damgasını vuran ormancı takımının aldığı galibiyette önemli rol oynadı. İkinci maçta toparlanan Schalke 04 hataya yer vermedi ve maçta üstünlük sağlayan taraf oldu. Yakaladığı fırsatları iyi değerlendiren S04, 35 dakikanın ardından galip gelerek durumu 1-1’e getirdi.


H2K Gaming 1 – 1 Origen

H2K Gaming ve Origen arasındaki karşılaşmalar günün en uzun süren maçlarına sahne oldu. Serinin birinci maçı 49 dakika sürerken iki takımında kontrollü oyunundan dolayı çok az sayıda skor çıktı. Her ne kadar riskli olsa da çift nişancı kompozisyonu kuran ve doğru uygulayan Origen 7-5’lik skor ile galip gelen takım oldu. İkinci maç ise 45 dakika sürürdü ve nispeten daha fazla sayıda skor çıktı. Elise ile harika işler yapan Jankos 6-1-8’lik temiz oyunu ile takımını galibiyete taşıyan isim oldu. H2K’in ikinci maçı kazanmasıyla seri 1-1 sona erdi.


Fnatic 0 – 2 G2 Esports

Birinci günün en merakla beklenen zirve yarışı serisinde G2 rakibi Fnatic’i 2-0 ile geçti ve puanı alan takım oldu. G2 Esports alışık olduğumuz takım oyununu Fnatic karşısında da sergileyerek iki maçta rakibini tam anlamıyla ezerek seriden galip ayrıldı. 40 dakika süren birinci maçta 10 skor alan ve 3 skor veren G2, 10k altın farkı ile maçı bitirdi. İkinci maç ise Fnatic daha büyük bir hezimete uğradı. Sadece 4 skor alabilen FNC karşılığında rakibine 19 skor verdi. G2’da 9-0-5 Nidalee oyunuyla takımın yıldız ormancısı Trick performansıyla yıldızlaşan oyuncu oldu. Zirve mücadelesinde bekleneni veremeyen Fnatic maçtan puan alamadı. G2 ise çok iyi bir performans ise galip gelen taraf oldu ve zirveye yükseldi.


2. Gün

Roccat 1 – 1 H2K Gaming

İkinci günün açılış mücadelesinde Roccat ve H2K 1-1 berabere kaldı. İlk maçta çok temiz bir oyun çıkaran Roccat erken dakikalarda üstünlüğü sağladı ve 30 dakikanın ardından galip geldi. Takımın erken oyunundaki etkili oyununda ormancı Airwaks’in Kindred performansı belirleyici rol oynadı. Büyük bir çekişmeye sahne olan ve 45 dakika süren ikinci maçta çok fazla sayıda skor çıktı. Nihayetinde oyunun geç aşamasını daha iyi oynayan H2K galip geldi. Nişancı Freeze’in ikinci maçta sergilediği performans görülmeye değerdi. Roccat tarafında ise Betsy’nin 8-3-5’lik Viktor katkısı takımının galip gelmesi için yeterli olmadı.


Unicorns of  Love 1 – 1 Schalke 04

Unicorns of Love ve Schalke 04 arasındaki seri günün en kısa süren maçlarına sahne oldu. Birinci maçta galip gelen taraf ise Unicorns of Love oldu. 25 dakikada 13 skor alan UOL rakibine sadece 5 skor verdi. Güzel bir takım oyunu gerçekleştiren UOL böylece ilk maçtan galip ayrılan taraf oldu. 35 dakika süren ikinci karşılaşmada ise Schalke 04 maçın tamamında baskın taraf oldu ve 14-4’lük skor ile maçı kazandı. Takımın yıldız nişancısı MrRallez 7-1-5 Jhin performansı ile adından söz ettirdi.


Team Vitality 0 – 2 Splyce

İki maçta da başa baş bir mücadele izlediğimiz bu seride gülen taraf son haftaların formda takımı Splyce oldu. 39 dakika süren ilk maçta az sayıda skor çıktı. Team Vitality’e karşı özellikle kule anlamında ciddi bir fark yakalayan Splyce objektif kontrolünü çok iyi sağladı. Oyunun ilerleyen dakikalarda kontrolü tamamen eline alan Splyce son bir takım savaşının ardından rakibinin merkezini yıkarak galip geldi. 30 dakika süren ikinci maçta ise iki takım arasındaki altın farkı yok denecek kadar azdı. 30. dakikadaki savaşı kazanan Splyce doğrudan rakibinin merkezine ilerleyerek maçı bitirdi ve 2-0 ile galip geldi.


G2 Esports 1 – 1 Origen

İkinci günün en merakla beklenen serisinde G2 Esports ve Origen berabere kaldı. 67 dakika gibi çok uzun bir mücadeleye tanıklık ettiğimiz birinci maçta süre her ne kadar uzun olsa da az skor çıktı. Harita üzerinde doğru ve zamanında hamleler yapan Origen ekibi G2’ya karşı hamle şansı tanımadı. 67 dakika sonunda da 15k gibi fazla bir altın farkı ile galip geldi. Serinin ikinci maçında skorlar arkaya arkaya gelirken karşılaşmaya hakim olan taraf G2 oldu. Yıldız ormancı Trick 10-1-12 gibi üst düzey Olaf performansı ile güne damgasını vurdu ve takımını adeta sırtladı. Böylece G2 Esports’un galibiyeti ile seri 1-1 tamamlandı.


Giants Gaming 2 – 0 Fnatic

Sürpriz yaşanan bu seride ise beklenmedik bir şekilde Giants Gaming güçlü rakibi Fnatic’i 2-0 ile geçti. Serinin iki maçında da ezici bir üstünlükle galip gelen Giants ekibi son haftalarda aldığı galibiyetlerin şans eseri olmadığını da kanıtladı. 36 dakika süren ilk maçta 16 skor alan GIA rakibine sadece 3 skor verdi. Kule ya da ejderha dahi alamadan birinci maçtan yenik ayrılan Fnatic büyük bir hayal kırıklığı yarattı. İkinci maçta da durum değişmedi ve Giants 27 dakikada bariz bir üstünlükle maçtan galip ayrıldı. Fnatic böylece haftayı galibiyet alamadan kapatıp çok büyük hayal kırıklığı yaratırken Giants Gaming bir başka galibiyet ile daha üst sıralara tırmandı.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 5. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

CmTu5QWVIAADXw8

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir