League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 6. hafta

EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nin 6. hafta maçları Cumartesi erken saatlerde sona eren mücadelelerle tamamlandı.

1. Gün

Fnatic 2 – 0 Team Vitality

Günün ilk mücadelesinde Fnatic iki maçta da üstün oyunu ile Team Vitality’i 2-0 ile yenmeyi başardı. 38 dakika süren birinci maçta 10k altın farkı elde eden Fnatic erken dakikalardan kontrolü ele aldığı maçı rahat bir şekilde kazandı. İki maçta da benzer bir senaryo yaşanırken 33 dakikanın ardından Fnatic yine ezici bir üstünlükle karşılaşmadan galip ayrıldı. Bireysel olarak iki karşılaşmada da nişancı Rekkles başarılı bir performans ortaya koydu. Seride Fnatic’in sistematik oyunu ön plana çıkarken Team Vitality rakibinin bu oyununa herhangi bir karşılık veremeyerek vadiden mağlup ayrıldı.


Origen 0 – 2 Unicorns of Love

Hemen hemen eşit bir mücadelenin yaşandığı bu seride galip gelerek puanı alan taraf Unicorns of Love oldu. Birinci maçta UOL rakibine skorlar verse de 13k toplam altın üstünlüğü sağladı. UOL’a maçı kazandıran faktör ise takımın alt koridor ikilisinin xPeke ve Hybrid’e göre çok daha üstün bir oyun ortaya koyması oldu. Ashe ile harika işler başaran Exileh maçın yıldızı oldu. İkinci maç 43 dakika sürerken altın farkı yok denecek kadar azdı. Çift nişancı kompozisyonu uygulayan Origen galibiyetin eşiğinden döndü. Baron avantajını elde eden UOL maçı bitirerek galip geldi ve serinin kazananı oldu.


Roccat 0 – 2 Splyce

Son haftalarda aldığı galibiyetlerle üst sıralara yükselen Spylce ekibi Roccat engelini de kayıpsız geçti. İki maçı da çok iyi bir oyun ve bariz üstünlükle kazanan Splyce, çıkışta olan performansına devam etti. İlk maç 33 dakika sürerken Splyce 15k altın farkı ve 16-5’lik skorla rakibini yenmeyi başardı. Çok fazla skorun olduğu geldiği ikinci maçta ise daha büyük bir fark meydana geldi. 22 skor alan Splyce 18k altın farkı elde etti. Üst koridor oyuncusu Wunder’in Taliyah performansı seride en çok akılda kalan olaylardan oldu. İki karşılaşmada da sönük bir takım oyunu sergileyen Roccat mağlubiyete engel olamadı.


G2 Esports 1  – 1 Giants Gaming

Birinci günde beraberlikle sonuçlanan tek mücadele G2 ve Giants arasındaki seri oldu. 42 dakika süren ilk maçta galip gelen taraf Giants Gaming oldu. Üst koridor oyuncusu Smittyj’in Jax tercihi alınan bu galibiyette önemli bir paya sahip oldu. 42 dakikanın ardından 14-6’lık sonuçla maçı kazanan Giants ekibi seride öne geçti. İkinci maç daha kısa sürse de çıkan skor sayısı bir hayli fazla oldu. G2’da erken dakikalarda kar topuna yakalanan nişancı Zven, Jhin ile 15-1-5 gibi harika bir oyun geçirirken takımının aldığı skorların yarısına sahip oldu. 32 dakika süren karşılaşmayı kazanan G2 böylece seriyi beraberliğe taşıdı.


Schalke 04 0 – 2 H2K Gaming

Zirve yarışı veren H2K Gaming orta sıralarda bulunan Schalke 04 engeline takılmadı ve galip gelerek ihtiyacı olan puanı aldı. 40 dakika süren ilk maç başlangıcından bitimine kadar eşit bir karşılaşmaya sahne oldu. Takımların almış olduğu kule ve baron gibi objektif sayıları aynı olurken altın farkı 1k bile değildi. Daha iyi takım savaşları çıkaran H2K Gaming zor da olsa galip gelmeyi başardı. Ormancı Jankos’un 6-3-9’lük Hecarim oyunu galibiyette kilit rol oynadı. İkinci karşılaşma ise tam aksine 25 dakika sürdü ve H2K rakibine skor dahi vermeden vadiden galip ayrıldı. Başarılı bir mücadelenin ardından seriyi 2-0 ile kazanan H2K zirve takibini devam ettirdi.


2. Gün

Origen 0 – 2 Team Vitality

Haftalardır galibiyete hasret kalan Team Vitality favori gösterilmediği bu seride Origen’i ezici bir üstünlükle 2-0 yenmeyi başardı. Birinci maç 38 dakika sürerken Team Vitality erken aşamadaki hızlı oyunu ile kontrolü eline aldı. Origen’in şu an en zayıf noktası olan alt koridor üzerine güzel rotasyonlar yapan Vitality’de nişancı Police kar topuna yakalanarak maçı domine etti. 10k altın farkı ile maçı kazanan VIT seride öne geçti. İkinci maçta da farklı bir durum yaşanmadı ve 32 dakikanın sonunda yine büyük bir fark meydana geldi. 18-5’lik skorla karşılaşmayı kazanan Team Vitality seriden 2-0 ile galip ayrıldı.


Unicorns of Love 1 – 1 Fnatic

Birincilik mücadelesi veren Fnatic, UOL karşısında galip gelemedi. FNC ilk maçı çok başarılı sistematik oyunuyla kazanmayı başarsa da devamını getiremedi. Maçı tamamen domine eden Fnatic rakibine 15k altın farkı atarken 25 skor çıkarmayı başardı. Ormancı Spirit’in 9-3-12’lik Olaf oyunu ilk maça damgasını vuran olay oldu. İkinci maçta toparlanan Unicorns of Love aynı hatalara yer vermeyerek daha iyi bir görünüm sergiledi. Rekkles-Yellowstar ikilisine karşı iyi bir baskı uygulayan UOL bu rotasyonlarından olumlu sonuçlar aldı. FNC dakikalar ilerledikçe daha fazla maça tutunamadı ve yenilgiye engel olamadı. Unicorns of Love’ın galibiyetiyle seri 1-1 sonuçlandı.


G2 Esports 2 – 0 Roccat

Lider G2 Esports zayıf rakibi Roccat karşısında takılmadı ve alışık olduğumuz takım oyunu ile 2-0 galip geldi. 27 dakika gibi kısa bir sürede sonuçlanan ilk karşılaşmada G2 10 skor alırken karşılığında sadece 3 skor verdi. Ormancı Trick ve üst koridor oyuncusu Expect’in maç boyunca uyumu bir hayli üst düzeydeydi. Çok temiz bir oyun çıkaran G2 zorlanmadan rahat bir galibiyet aldı ve ilk maçı kazandı. İkinci maçın faturası ise Roccat adına çok daha ağır oldu. 32 dakika süren mücadelede aşırı kötü oynayan ROC tekrar ezici bir mağlubiyet aldı. G2 tarafında ise seri boyunca yaptığı katkı ile üst koridor Expect maçın yıldızı oldu.


Giants Gaming 2 – 0 H2K Gaming

Zirveyi yakından takip eden H2K son haftalarda aldığı galibiyetle çıkış yakalayan Giants Gaming engeline takıldı ve 2-0 yenildi. İlk gün yaptığı Jax seçimini tekrar eden üst koridor oyuncusu Smittyj birinci maçta takımı adına kilit bir rol üstlendi. 30 dakika süren karşılaşma 14-7 Giants Gaming üstünlüğü ile sonuçlandı. Geç oyunda rakibinin rotasyonlarına cevap vermekte zorlanan H2K daha fazla savunamadı ve mağlup oldu. İkinci maç nispeten biraz daha eşit geçse de geç oyunda yine daha iyi oynayan Giants Gaming maça hükmetmeyi başardı. İki maçta da güzel bir mücadele ortaya koyan Giants böylece rakibini 2-0 ile yendi ve çıkışta olan formunu devam ettirdi.


Schalke 04 0 – 2 Splyce

Haftanın kapanış serisinde Splyce ekibi iki maçta da sergilediği güzel oyunla Schalke 04’ü 2-0 yendi. Birinci karşılaşma 34 dakika sürdü ve 13-3’lük gibi temiz bir skorla Splyce zorlanmadan galip geldi. Ormancı Trashy’nin başarılı baskınlarının yanı sıra destek Mikyx’in Karma ile olan performansı da adından söz ettirdi. İkinci karşılaşma daha kısa sürdü ve Splyce 29 dakikada bariz bir üstünlükle maçı bitirdi. Bu maçta bireysel performansı ile ön plana çıkan isim ise 7-1-7 Kassadin oyunu ile Sencux oldu. Ligin yükselen performansı ile dikkat çeken takımlarından Splyce aldığı bu galibiyetle iddiasını devam ettirdi.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 6. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

Cm71HK9UMAESxw8

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir