League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 7. hafta

EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nin 7. hafta serileri tamamlandı.

1. Gün

Unicorns of Love 2 – 0 Giants Gaming

Unicorns of Love son haftaların çıkışta takımlarından Giants Gaming’i iyi bir oyunla 2-0 yendi ve puanı alan taraf oldu. 30 dakika süren birinci maçı başından itibaren domine eden UOL erken oyunda yaptığı rotasyonların ardından skorları topladı ve öne geçti. Orta koridor oyuncusu Exileh ile ormancı Move’un birinci maçtaki bireysel performansı belirleyici nokta oldu. Maçı 14-5 sonuçla rahat bir şekilde kazanan UOL seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada da benzer bir durum söz konusuydu. Erken oyunda baskılı oynayan UOL yine haritada çok iyi rotasyonlar yaparak rakibine hamle şansı tanımadı. Nişancı Veritas’ın favori şampiyonlarından Ezreal ile 8-0-7’lik performansı maça damgasını vurdu. Hataya yer vermeden sabırlı şekilde oynayan Unicorns of Love yine 30 dakika süren maçta 18-8 gibi bir üstünlükle karşılaşmadan galip ayrıldı ve puanı hanesine yazdırdı.


G2 Esports 1 – 1 Splyce

Zirveyi yakından takip eden Splyce birinci sıradaki G2 Esports ile berabere kalarak rakibinden puan almayı başardı. 43 dakika süren ve başa baş geçen birinci maçta galibiyete ulaşan takım Splyce oldu. Özellikle ormancı Trashy 2-0-15’lik sonuçla takımının tüm skorlarına doğrudan etki ederek maçın oyuncusu oldu. Üst koridor oyuncusu Wunder’in başarılı Shen performansı da bir diğer kilit noktaydı. G2 erken oyunda iyi bir görünüm sergilese de oyunun geç aşamalarında rakibinin hamlelerine cevap vermekte zorlandı. Splyce 43 dakikanın sonucunda 10k altın üstünlüğü ile galip geldi ve seride öne geçti.

Serinin ikinci maçında erken oyundaki alışık olduğumuz hızlı oyununu sergileyen G2 büyük bir üstünlükle karşılaşmadan galip ayrıldı. Üst koridor oyuncusu Expect 7-2-3’lük Gangplank performansı ile takımını sırtlarken Splyce ekibi herhangi bir şekilde karşılık veremedi. G2 rakibinin kaynaklarını da ele geçirerek üstünlüğü tamamen eline aldı. 30 dakikanın sonucunda 13-5’lik sonuçla rahat bir galibiyet alan G2 böylece seriyi beraberliğe getirdi.


Roccat 0 – 2 Team Vitality

Ligde son sırada bulunan Roccat karşısında 2-0 galip gelen Team Vitality ihtiyacı olan puanı almayı başardı. 28 dakika gibi kısa bir sürede sonuçlanan ilk karşılaşmada oyuna hükmeden Vitality oyunu uzatmayarak galibiyete ulaştı. Alt koridor ikilisi Police ve Kasing’in harika performansı galibiyette büyük bir paya sahip oldu. 15-6 ile maçı kazanan Team Vitality fazla zorlanmadığı maçtan galip ayrıldı.

42 dakika süren ve alınan skorların yanı sıra toplam altının da eşit olduğu ikinci maç büyük bir heyecana sahne oldu. İki takım arasında sürekli gidip gelen maçta sahneye çıkan isim yine Jhn performansı ile nişancı Police oldu. 9-1-8’lik skoru ile takımını sırtlayan nişancı deyim yerindeyse tek başına maçı kazandırdı. Roccat ekibi de galibiyete çok yaklaşsa da maçı bitirecek son hamleyi bir türlü yapamadı. 42 dakika süren ve başından sonuna kadar eşit geçen mücadeleden böylece Team Vitality galip gelerek seriyi 2-0 kazandı.


Origen 1 – 1 Schalke 04

Yeni nişancısı ile mutlak galibiyet için vadiye çıkan Origen, Schalke ile berabere kaldı. Serinin iki maçı da eşit bir mücadeleye sahne olurken ilk karşılaşmayı kazanan taraf Origen oldu. Mücadele 40 dakika sürerken özellikle geç oyundaki takım savaşlarında daha iyi bir mücadele ortaya koyan Origen toplam altında geri olsa da 13-9 skor üstünlüğü ile maçı bitirmeyi başardı. Karşılaşmada bireysel performansı ile ön plana çıkan bir oyuncu olmadı.

Yine 40 dakika süren ikinci maçta 12-8’lik sonuç ile Schalke 04 galip geldi. Erken dakikalarda aldığı skorlarla kar topu efektine yakalanan MrRallez 8-0-3 gibi kusursuz bir performans ile maça damgasını vurdu. Takım savaşlarında MrRallez’e ulaşmakta zorlanan Origen tamamen geri çekilmek zorunda kaldı ve savunma yaptı. 40. dakikaya doğru baronu da alan Schalke rakibinin merkezine girdikten sonra son bir takım savaşının ardından mücadeleyi bitirdi ve galibiyete ulaştı.


Fnatic 2 – 0 H2K Gaming

Günün en merakla beklenen serisinde üst sıralardaki Fnatic ve H2K Gaming karşı karşıya geldi. Skor açısından çok kısır geçen ilk maçta 5-2 ile Fnatic maçı kazanmayı başardı. İki takımda kontrollü bir oyun ortaya koyarken objektiflere iyi odaklanan FNC kule farkıyla önemli bir üstünlük sağladı. Sistematik oyununa sabırlı bir şekilde devam eden ekip oyunun süresi uzadıkça toplam altın farkını daha da açtı. 33. dakikada 10k altın farkı ile mücadeleyi kazanan Fnatic böylece 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçında inanılmaz bir takım oyunu ortaya koyan Fnatic rakibini adeta vadiden silip attı. Takımın yeni üst koridor oyuncusu Kikis 10-2-3’lük Gnar performansı ile alınan skorlara %100 doğrudan etki ederek ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu bir kere daha kanıtladı. Mücadele 31 dakika sürerken FNC 23 skor aldı ve H2K’e sadece 6 skor verdi. Çok temiz bir oyun çıkaran FNC baronu da aldıktan sonra çok geride kalan rakibinin merkezine girip karşılaşmadan çok rahat bir şekilde galip ayrıldı.


2. Gün

Unicorns of Love 1 – 1 Team Vitality

Günün ilk serisinde Unicorns of Love ve Team Vitality berabere kaldı. İki maçta güzel bir çekişmeye sahne olurken 43 dakika süren birinci karşılaşmadan Team Vitality galip geldi. Cabochard ve ormancı Shook’un üst koridorda Illaoi seçimi yapan Vizicsacsi’ye karşı uyguladıkları baskı maçın kilit noktası oldu. Jax erken dakikalarda kar topuna yakalanan Cabochard maça büyük bir etki ederek takımını taşıdı. UOL skorda çok geri alsa da objektifleri rakibine bırakmayarak toplam altında eşitliği sürdürdü. Takım iki baron almayı başarsa da maçı kazanamadı.

Birinci maçtaki hatalarını tekrar etmeyen UOL ikinci maçta daha iyi bir erken oyun aşaması geçirdi. Nişancı Veritas yaptığı Ashe tercihi ile çok başarılı bir oyun ortaya koydu. Savaşlarda da takımını tarafından iyi korununca maçta yıldızlaşan isim oldu. Objektif üzerindeki baskısını rakibine karşı bu maçta da hissettiren UOL doğru takım oyununu ardından karşılaşmadan galip ayrıldı. Team Vitality tarafında ise orta koridor oyuncusu Nukeduck’ın Malzahar ile olan iyi performansı maçı kazanmak için yeterli olmadı.


Giants Gaming 0 – 2 Splyce

Yaz Mevsimi’nin yükselen takımlarından Splyce rakibi Giants Gaming’i yenmeyi başararak puanı alan taraf oldu. Serinin ilk maçı bir hayli uzun sürerken hemen hemen eşit mücadeleye sahne oldu. Geç oyunda rotasyon anlamında daha olumlu işler çıkaran Splyce özellikle yakaladığı kule avantajı ile Giants’a karşı önemli bir üstünlük sağladı. 40. dakika civarında baronu da alan Splyce kulelerini düşürdüğü rakibinin merkezine girerek son bir savaşın ardından mücadeleyi bitirdi.

Serinin ikinci maçı ise ilkinin aksine tamamen Splyce’ın üstünlüğü ile devam etti. Olaf ile ormancı Trashy erken oyunda yaptığı baskınlarla takım arkadaşlarına ihtiyacı olan skorları sağlarken Taliyah tercihi ile Sencux maçta devleşen isim oldu. Hızlı bir oyun ortaya koyan Splyce 30 dakikanın ardından 23-8’lik skorla mücadeleden galip ayrıldı. Giants tarafında özellikle Night’ın Azir ile olan kötü performansı mağlubiyetteki en büyük nedenler arasında yer aldı.


G2 Esports 2 – 0 H2K Gaming

Son haftalarda düşüş yaşayan H2K’i yenmeyi başaran G2 Esports zirvedeki yerini korudu. Mücadelenin ilk maçı büyük bir çekişmeye sahne olurken 45 dakika kadar sürdü. H2K oyun genelinde skorlar alıp maça tutunsa da objektiflerden uzak kalınca kontrolü tamamen G2’ya kaptırdı. Hataya yer vermeyen G2 sabırlı bir şekilde hareket ederek baronu da alıp maçı son bir takım savaşı ile sonlandırdı ve seride öne geçti.

İkinci maçta ise G2 rakibi H2K’i ezici bir üstünlük ile yenmeyi başardı. Sadece 24 dakika süren maçta 13 skor almayı başaran G2 ekibi rakibine sadece 1 skor verdi. Rek’Sai ile oyunun erken dakikalarını yaptığı baskınlarla domine eden Trick maçın yıldızı oldu. H2K ise çok kötü başladığı maçtan ağır bir şekilde mağlup ayrıldı. Seriyi güzel bir takım oyunuyla 2-0 kazanan G2 Esports puanı alan taraf oldu.


Schalke 04 1 – 1 Fnatic

Geride bıraktığımız son haftalarda puan kaybı yaşayan Fnatic, Schalke karşısında berabere kaldı ve bir puan kaybı daha yaşadı. 50 dakika süren ve çekişmeli geçen birinci maçta galip gelen taraf Schalke 04 oldu. Fnatic skor anlamında geri kalsa da aldığı kuleler ile olası bşr toplam altın farkının açılmasına engel oldu. Toplam skorda önde olan ve daha baskılı oynayan Schalke’de 7-1-7’lik Sivir performansı ile MrRallez sahneye çıkan isim oldu. Fnatic iyi bir savunma yapsa da baron güçlendirmeli rakibine daha fazla dayanamadı ve 50. dakikada S04 maçı bitirmeyi başardı.

Serinin diğer mücadelesi biraz daha kontrollü bir şekilde devam etti. Fnatic özellikle yaptığı doğru seçimler sayesinde önemli bir avantaj elde etti. Bu avantajı iyi kullanan FNC süre ilerledikçe aldığı skorlarla maça hükmetti. Sistemli şekilde oynayan takım aldığı baronla birlikte Schalke’nin merkezini kuşattıktan sonra son bir takım savaşı ile maçtan galip ayrıldı. Böylece seriyi eşitleyen Fnatic beraberliği sağlamış oldu.


Origen 2 – 0 Roccat

Ligin son iki sırasındaki takımların bu mücadelesinden galibiyetle ayrılan taraf Origen oldu. İki maçta da üstün taraf olan Origen başarılı bir performans ortaya koyarak önemli bir galibiyet elde etti. 38 dakika süren ilk karşılaşmada çok kopuk bir şekilde oynayan Roccat’e karşı hızlı bir takım oyunu sergileyen OG art arda aldığı skorlarla öne geçti. Orta koridor oyuncusu PowerofEvil 10-3-8 Azir oyunu ile maçta öne çıkan isim oldu. 20-10 skorla maçtan galip ayrılan OG böylece seride öne geçti.

İkinci maçta yine Origen bariz üstün taraf olsa da karşılaşmayı sonlandıracak son hamleleri yapamayınca Roccat maça tutunmayı başardı. Mücadele 50 dakika sürerken Origen önde götürmesine rağmen yaptığı hataların ardından Roccat’e büyük bir şans verdi. İki takım da baronu alıp mücadeleyi bitirmeye çok yaklaşsa da bir türlü başaramadılar. Nihayetinde 47. dakika civarında ikinci kez baronu alan Origen karşılaşmayı bitirip galip geldi. Seriyi 2-0 kazanan OG gelecek haftalar adına önemli bir galibiyet aldı.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 7. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

Cnb-Yq2WcAMF2xp

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir