League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 9. hafta

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde normal sezon oynanan 9. hafta karşılaşmalarının ardından sona erdi. 

1. Gün

G2 Esports 1 – 1 Team Vitality

Lider G2 Esports, Team Vitality ile berabere kaldı ve galibiyet serisi sona erdi. Serinin birinci maçında galibiyete ulaşan takım G2 Esports oldu. Karşılaşma 36 dakika sürdü ve tamamen G2 üstünlüğü ile devam etti. Kontrolü elden bırakmayan G2 hataya yer vermeyerek çok temiz bir oyun çıkardı. 12-4 skor ve 10k toplam altın farkı ile maçı kazanan ekip seride öne geçti.

Serinin ikinci maçında ise çok daha fazla skor çıktı. Mücadele 33 dakika sürerken Team Vitality 21-12 gibi büyük bir skor farkı ile galibiyete ulaştı. Maçta özellikle Cabochard ve Shook’un uyumu galibiyette önemli rol oynadı. Rahat bir şekilde ikinci maçı kazanan Team Vitality böylece seriyi 1-1’e getirdi.


Fnatic 1 – 1 Roccat

Beraberlikle sonuçlanan günün bir diğer serisinde Fnatic ve Roccat karşı karşıya geldi. İyi bir çekişmeye sahne olan ilk maçı kazanan ekip Fnatic oldu. Ormancı Spirit 6-1-12’lik harika Gragas performansı ile maçın parlayan yıldızı oldu. 35. dakikada 22-14 skorla galip gelen FNC seride öne geçti.

İkinci mücadelede daha iyi şampiyon seçimleri yapan Roccat hatasız bir takım oyunu sergiledi. Harita üzerinde Fnatic’e hamle şansı tanımayan ROC ilk dakikalardan karşılaşmayı kontrolü altına aldı. 37. dakikaya gelindiğinde 13k altın farkı yakalayan Roccat 11-3’lük sonucun ardından galibiyete ulaştı ve seri beraberlikle sonuçlandı.


Origen 0 – 2 Splyce

Mevsimin flaş takımlarından Splyce, Origen karşısında da puan kaybı yaşamadı. Serinin ilk maçında erken dakikalarda aldığı skorlarla öne geçmeyi başaran Splyce yaptığı doğru rotasyonlarla objektifleri de ele geçirdi. Tamamen savunmaya geçen rakibine karşı iyi bir oyun ortaya koyan takım 32. dakikada 18-8 ve 10k altın farkı ile maçı kazandı.

Serinin ikinci karşılaşmasında da farklı bir durum yaşanmadı. Hızlı bir oyun anlayışı ile hareket eden Splyce, Origen’e ilk maçtaki gibi hamle yapma şansı tanımadı. 28 dakika gibi çok kısa süre içerisinde maçı bitiren Splyce’da orta koridor oyuncusu Sencux 8-2-4’lük Kassadin performansı ile yıldızlaşan isim oldu. İki maçta da çok temiz bir oyun çıkaran Splyce böylece galip geldi.


Schalke 04 1 – 1 Giants Gaming

Son haftaların yükselen takımlarından Giants Gaming, Schalke 04 ile berabere kaldı. Skor anlamında diğer karşılaşmalara göre kısır geçen ilk maçta Giants Gaming kazanan taraf oldu. Orta koridor oyuncusu Night başarılı Cassiopeia performansıyla takımına iyi katkı sağladı. Giants 30 dakika süren mücadelede 10-5 skorla maçı kazanmayı başardı.

Serinin ikinci maçında çok iyi bir performans ortaya koyan Schalke 04 temiz bir oyunla galip geldi. 38 dakika süren karşılaşmada Schalke 16 skor alırken rakibine sadece 4 skor verdi. 9-0-5’lik üst düzey Vladimir performansı ile maça damgasını vuran Fox takımını adeta sırtladı. 15k altın farkı ile maçı kazanan Schalke 04 böylece seriyi beraberliğe getirdi.


Unicorns of Love 0 – 2 H2K Gaming

Son haftalarda düşüş yaşayan H2K Gaming, Unicorns of Love’ı yenerek puanı alan taraf oldu. Birinci maçta çok dominant bir oyun sergileyen H2K 35 dakika süren karşılaşmadan 20-6 gibi büyük bir üstünlükle galibiyeti elde etti. Ryu’nun 9-1-7’lik LeBlanc performansı maçtan akılda kalan önemli olaylar arasında yer aldı.

Serinin ikinci mücadelesinde çok daha üstün bir oyun ortaya koyan H2K Gaming ezici bir galibiyet aldı. H2K büyük bir avantaj yakalasa da maçın uzamasına engel olamadı ve karşılaşma 50 dakika kadar sürdü. Yine de hataya yer vermeyen takım 26-8’lik skorun ardından maçı bitirdi. Ormancı Jankos’un 7-1-15 Hecarim performansı galibiyette önemli rol oynadı.


2. Gün

Giants Gaming 2 – 0 Roccat

İki maçta da iyi bir oyun ortaya koyan Giants Gaming rakibi Roccat’i yenmeyi başardı. Serinin ilk maçı 45 dakika sürdü ve çok fazla skor çıktı. Geç oyunda maçı domine etmeyi başaran Giants Gaming toplam altın farkını da açmayı başardı. Karşılaşmayı 24-10’luk skorla kazanan Giants seride öne geçti. Night’ın 10-2-12’lik Vladimir performansı galibiyette kilit rol oynadı.

İkinci maç nispeten daha kısa sürerken çok fazla skor çıkmadı. İki takımın da kontrollü bir oyun anlayışı ile hareket etmesi bu durumun başlıca nedeni oldu. Metanın güçlü şampiyonlarını alan Giants Gaming erken aşamada oyunu kontrolü altına aldı. 36 dakika sonunda rakibinin merkezini yıkan GIA seriyi kazandı.


Schalke 04 1 – 1 Team Vitality

Alt sıralarda bulunan Schalke 04 ve Team Vitality berabere kaldı. 40 dakika süren ve çok çekişmeli geçen serinin birinci maçında galibiyete ulaşan taraf Team Vitality oldu. Aldığı skorlarla kar topuna yakalanan Nukeduck beklenmedik Twisted Fate tercihi ile maça damgasını vurdu. 19-16 ile biten maçı kazanan Team Vitality seride öne geçti.

Schalke 04 ikinci maçta daha başarılı bir takım oyunu oynayarak maçı kazanan taraf oldu. 27 dakika gibi kısa süren mücadelede çok fazla skor çıkmadı. Maçı kazandıracak hamleleri yapmayı başaran Schalke 27 dakika sonunda 9-6’lık sonuçla karşılaşmayı bitirdi. Bu galibiyetle birlikte seri 1-1 tamamlandı.


Unicorns of Love 2 – 0 Splyce

Uzun süredir maç kaybetmeyen Splyce normal sezonun kapanış mücadelesinde Unicorns of Love’a kaybetti. Birinci maçta çok dominant bir oyun sergileyen UOL kusursuz bir performans ortaya koydu. 33 dakika süren karşılaşmayı 19-6 ve 10k toplam altın farkı ile kazanan UOL seride öne geçti. Orta koridor oyuncusu Exileh 12-0-5’lik Kassadin performansı ile maça damgasını vuran isim oldu.

Çok fazla skor çıkan ve izleyenlere büyük bir keyif veren serinin ikinci maçında UOL geride olsa da galip gelmeyi başardı. Skorda 31-24 ile geri olan Unicorns of Love global altında da rakibinden geride kaldı. Maçı bitirecek son hamleyi bir türlü yapamayan Splyce son takım savaşının ardından mağlup oldu. Büyük bir özveri ile oynayan UOL böylece seride galip gelerek puanı alan takım oldu.


Origen 0 – 2 H2K Gaming

Düşüşte olan rakibi karşısında başarılı bir performans ortaya koyan H2K Gaming seriyi kazanmayı başardı. Erken aşamada aldığı skorlara öne geçtiği ilk maçta kontrollü bir oyun oynayan H2K hataya yer vermedi. 43 dakika sonunda 21-9’lık skor farkıyla mücadeleyi kazanan H2K öne geçti.

Serinin ikinci maçında da farklı bir durum yaşanmadı ve üstün olan taraf yine H2K takımı oldu. Harita üzerinde rotasyon yapmakta zorlanan Origen zayıf bir görüntü çizdi. Rakibinin hatalarını iyi kollayan H2K 24 dakika gibi kısa süren maçı 16-7 ile kazanarak seride puanı alan takım oldu.


G2 Esports 2 – 0 Fnatic

Haftanın en merakla beklenen serisinde lider G2 Esports son haftalarda düşüş yaşayan Fnatic karşısında kayıp yaşamadı ve galip geldi. Birinci maçta çok ezici bir üstünlükle maçı kazanan G2 rakibini adeta haritadan sildi. Mücadele 27 dakika sürerken G2 12 skor almasına karşın Fnatic’e sadece 2 skor verdi. Çok temiz bir oyuna galip gelen G2 böylece birinci maçtan galip ayrıldı.

İkinci maçta Fnatic kendisinden beklenen bir performans sergilese de galibiyet için yeterli olmadı. Karşılaşma 38 dakika sürdü ve 16-16 sonuçla sona erdi. Fnatic skorda eşitliği elde etse de objektifleri alamamasından dolayı global altında geride kaldı. G2’da nişancı Zven’in 8-2-7’lik Sivir performansı galibiyette belirleyici nokta oldu. İkinci maçı da kazanan G2 böylece puanı alan takım oldu.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 9. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

eulcs2016puan

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir