League of Legends

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 10. Hafta 3. Gün

flickr.com/lolesports

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 10. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. Üçüncü gün, oynanan VIT-UOL ve G2-ROC serilerinin ardından tamamlandı.

Artık son hafta maçlarına geldiğimiz EU LCS 2017 Bahar Mevsimi normal sezonunda, 1 Nisan’da sürpriz olaylara şahitlik ettik. Son haftaların en formda takımı konumunda olan ve üst üste altı seriden galibiyetle ayrılan ROCCAT, kazandığı bu ivmeyle ligin namağlup ekibi G2’yu da devirmeyi başardı ve büyük bir sürprize imza attı. Bu performansıyla playoff’larda en azından final oynamasına kesin gözüyle bakılan takımın, bundan sonrasında ne yapacağını hep birlikte göreceğiz. Öte yandan Unicorns of Love da B grubunda dördüncü sırada yer alan rakibi Vitality’ye acımadı ve seriden rahat bir şekilde 2-0 galip ayrıldı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Vitality 0-2 Unicorns of Love

Vitality’nin troll seçimler yapmaktan çekinmediği, Unicorns of Love’ın ise yarı finali garantilemek adına ciddi tercihler yaptığı serinin ilk maçında Hachani için destek Gragas’ın ilk seçimden kilitlendiğini gördük. Ardından Nukeduck orta koridora Twisted Fate, Djoko da ormana Shaco almayı uygun gördü. UOL tarafında ise ilk iki seçim olarak Rumble ve LeBlanc seçildiğini gördük. Aşağı koridor ikilisi olarak Varus – Malzahar tercih eden ekipte, ormana Xerxe için Hecarim kilitlendi. Tutuştur ile oyuna giren Shaco’nun maç başındaki üstünlüğü ve sürekli baskın yapması sonucu Vitality öne geçti. On dakika içinde beş skor almayı başaran Djoko da oldukça güçlü hale geldi. Ancak ana eşyalarını bitirip yargı dağıtmaya başlayan Hecarim, UOL’nin ilk takım savaşından katliam yapmasında büyük rol oynadı. Baron’u alıp ardından bir katliam daha yapan ekip, alt koridoru ittirmeye başlayarak Nexus’u düşürdü ve 1-0 öne geçti.

İkinci maçta da mavi tarafta bulunan Vitality, ilk seçimden Gragas’ı bu kez üst koridor olarak kilitledi.  Djoko’nun yine Shaco aldığını gördüğümüz maçta, ortaya Yasuo ve desteğe Alistar seçildiğini gördük. Unicorns ise yine ciddi seçimler yaparak taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Ortada LeBlanc, nişancı pozisyonunda Lucian tercih eden ekip, yukarıda ise Vizicsacsi’nin ellerine Camille verdi. Bu maça da üstün başlayan taraf Vitality oldu. Özellikle Hachani’nin Alistar ile etkili olduğu maçta, zaman geçtikçe kompozisyonu daha güçlü olan UOL öne geçmeye başladı. İlk takım savaşında Camille’nin dörtte dördüyle katliam yapan ekip, yukarıdan kurduğu baskı sonrası tüm rakip takım üyelerini düşürerek seriden galibiyetle ayrılmayı başardı.

G2 Esports 1-2 ROCCAT

Başta G2’yu yeneceklerini düşünmediklerinden olsa gerek, ROCCAT takımının troll seçimlerine şahitlik ettik. Ortada AP Nasus oynayan Betsy maç boyunca varlık gösteremedi ve takımının rakibe direnç göstermesine hiçbir katkı sağlayamamış oldu.  Yukarıda Gnar, aşağıda da Sivir – Lulu seçimleriyle mücadele eden ekip, orta koridor şampiyonundan beklenen hasar gelmeyince 1-0 geriye düşmüş oldu. Daha ciddi seçimler yapan G2 ise, her ne kadar maçın başında geriye düşse de, takım savaşlarında daha kuvvetli olan kompozisyonuyla rakibini devirmeyi başardı. Önce yukarıdan inhibitör alan ekip, Ejder çevresinde çıkan takım savaşında da katliam yapınca 39. dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı ve 1-0 öne geçti.

İkinci maçta ise daha ciddi seçimler yapan bir ROCCAT gördük. Orta koridor için Ryze, yukarı koridor için Fizz kilitleyen ekip, alt koridorda ise Sivir – Malzahar ikilisine yer verdi. G2 ise buna, ortada Jayce, yukarıda Rumble ve alt koridorda Ashe – Zyra seçimleriyle karşılık verme yoluna gitti. Başa baş giden maçta, başlarda G2’nun altın farkında önde olduğunu gördük. Baron’u da alıp üstünlüğünü pekiştiren ekip, ne yazık ki zaman geçtikçe iyice güçlenen Ryze ve Fizz’e karşılık vermekte zorlandı. Orta inhibitörünü kaybetmesine rağmen, Jayce skorunu alıp Baron’u kesen ROCCAT, güçlendirmenin yardımıyla kurduğu baskı sonrası seriyi 1-1’e getirmeyi başardı.

Üçüncü maçın seçim yasaklama ekranında Betsy’nin daha önceki maçlarda da aldığını gördüğümüz Swain’i kilitlediğini gördük. Aşağı koridorda da “Kalistar”a yer veren ROCCAT, güçlü bir takım savaşı kompozisyonu kurmuş oldu. G2’da ise Expect yukarıda Fizz alırken, ormanda Lee Sin, orta koridorda ise LeBlanc kilitlendi. İlk kan alt koridorda çıkan savaş sonrası Kalista oynayan Hjarnan’a gitti. Ancak bu maça da üstün başlayan taraf G2 Esports oldu. Skorda, altın farkında ve minyonda önde olan ekip, haritanın ters yerinde kalması sonucu Baron güçlendirmesini ROC’a hediye etmiş oldu. Ardından çıkan savaşta Hjarnan’ın muazzam pozisyon alışı sonrası dört skor çıkaran ROCCAT, kurduğu baskı sonucu 27. dakikada maçı bitirdi ve seriden galibiyetle ayrılarak G2’ya ilk mağlubiyetini yaşattı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir