League of Legends

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 8. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde heyecan 8. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor. İlk gün, oynanan OG-VIT ve FNC-ROC serileri ile tamamlandı.

Ligde galibiyeti bulunmayan ve düşmesine kesin gözle bakılan Origen, alt sıralar için önem arz eden mücadelede Team Vitality ile karşı karşıya geldi. Hafta içinde Wisdom’ı gönderen ve yeni ormancısıyla sekizinci hafta mücadelelerine başlayan Origen’de değişen bir şey olmadı ve ekip, soluk bir performansla rakibi VIT karşısında mağlup gelmekten kaçınamadı. Günün diğer serisinde ise Fnatic ile ROCCAT kozlarını paylaştı. Ligin en zayıf ekiplerinden biri olarak gösterilen rakibi karşısında mağlup gelen Fnatic, kötü gidişe dur diyemedi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Origen 0-2 Team Vitality

Haftanın ilk maçında yeni ormancısı Cinkrof için Graves tercih eden Origen, daha çok Karma, Lulu gibi şampiyonlar alan xPeke içinse Malzahar seçti. Team Vitality tarafında ise son zamanlarda sıkça oynandığını gördüğümüz Vladimir, Nukeduck tarafından kilitlendi. Takıma destek oyuncusu olarak dahil olduğundan beri neredeyse her maç ilk kanı alan veya veren kişi olan xPeke, bu maçta da izleyenleri şaşırtmadı ve ormanda yakalanarak rakibin ilk kanı almasına sebep oldu. Daha sonra yine aynı oyuncunun kullandığı Malzahar ultileriyle skorlar almaya başlayan OG, ilk 40 dakika içinde rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Ancak bu dakikadan sonra ormanda katliam yapan Vitality, Baron’u kesti ve bu güçlendirmeyle orta koridordan ilerleyip maçı bitirmeyi başardı.

Serinini ikinci maçında ormana Rek’sai alan Origen, alt koridorda Varus-Lulu ikilsine yer verdi. Vitality ise ortada Syndra’ya karşı seçim olarak Ekko, destekte ise Bard ile oynamayı tercih etti. Maçta ilk kan, alt koridora yaptığı roam sonrası Ekko oynayan Nukeduck’a gitti. VIT, baştan sona kadar üstün götürdüğü mücadelede rakibine göz açtırmadı desek yanılmış olmayız. 35. dakikada Origen’den dört skor alan ekip, Baron’a yöneldi ve güçlendirmeyi rahatça almayı başardı. Üst koridordan baskı kurmaya başlayan ve rakip takım oyuncularını tek tek düşüren VIT, üç dakika içinde maçı bitirdi.

Fnatic 1-2 ROCCAT

7.5 yamasında oynanan EU LCS 8. hafta karşılaşmalarında, eskisine göre çok daha güçsüz durumda bulunan LeBlanc, Caps tarafından serinin ilk karşılaşması için kilitlendi. ROCCAT tarafında ise Betsy orta koridor Vladimir, Phaxi üst koridor Kled seçimlerinde bulundu. Mücadeleye iyi başlayan Fnatic, 30. dakikada hatalı oynayarak rakibine skorlar verdi ve daha da kötüsü Baron güçlendirmesini kaybetmiş oldu. Ardından iyi savunma yapan ekip, Kadim Ejder’i keserek, iki Dağ Ejderi’nin de olmasının yardımıyla hızlıca Baron güçlendirmesini de aldı. 42. dakikada katliam yapmayı başaran FNC, yaptığı birkaç büyük hataya rağmen tatmin edici bir oyunla ilk maçtan galip ayrılmayı başardı.

İlk maçtan mağlup ayrılan ROCCAT, üst koridorda Phaxi için Renekton, ortada Betsy için Swain tercihlerinde bulundu. Fnatic’te ise buna Caps için Viktor, Rekkles için Ezreal kilitlenerek cevap verildi. Serinin ilk mücadelesinin aksine bu maç hızlı başladı. Geçtiğimiz oyunda ilk kanı alan başarılı ormancı Broxah, bu sefer ilk kanı veren kişi konumundaydı. 35. dakikaya kadar her şey başa baş giderken, bu dakikada rakipten iki skor alan ROCCAT, Baron’u keserek öne geçti ve baskı kurmaya başladı. Çok iyi savunma yapan rakibinin baskısını birden çok kez savuşturan Fnatic, Nexus harici hiçbir şeyi kalmayınca daha fazla dayanamadı ve seri 1-1’e geldi.

Haftanın ilk gününün son maçında üst koridorda Gnar, ortada Vladimir ile Vadi’ye çıkan ROCCAT’e karşı, Fnatic ekibi üstte Rumble, ortada Orianna ile çıkmayı tercih etti. Daha güçlü nişancıların açık olmasına rağmen Rekkles’ın üç maçta da Ezreal seçmesi dikkatlerden kaçmadı. Maçta ilk kan üst koridorda bire bir mücadelede sOAZ’ı kesmeyi başaran Phaxi’ye gitti. İlk iki maçtaki kıyasıya rekabet bu maça pek yansımadı. Oyunun başından sonuna kadar üstün olan ROCCAT, Broxah ve sOAZ da etkisiz performanslar ortaya koyunca rahat bir galibiyet aldı ve güçlü rakibini güzel bir geri dönüşle 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir