League of Legends

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi 2. Hafta 3. Gün

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde ikinci hafta heyecanına, oynanan üçüncü gün maçlarıyla devam edildi. Ligde henüz mağlubiyet almamış dört takımın mücadelesinde Unicorns of Love, H2K ile karşılaşırken, ligin yeni ekibi Misfits, geçtiğimiz sezonun şampiyonu G2 Esports ile kozlarını paylaştı. UOL ve G2’nun galibiyet serilerini devam ettirmeyi başardığı üçüncü günde, Misfits ve H2K ligdeki ilk mağlubiyetleriyle tanışmış oldu. Büyük heyecana sahne olan karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

H2K 1-2 Unicorns Of Love

İlk maçın seçim yasaklama ekranında, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen şampiyonların alındığını gördük. Alt koridorda Ashe-Zyra ikilisine karşı destek rolüne Miss Fortune veya Karma seçmesi beklenen Hylissang’in Thresh tercihi biraz sürpriz oldu diyebiliriz. Orta koridor için ise Febiven Syndra alırken, Exileh karşısına Katarina seçti. H2K, 10. dakikada çıkan ilk takım savaşında Ivern oynayan Xerxe’yi kesip ilk kanı dökmeyi başardı ancak devamını getiremeyip, burada rakibine dört skor verdi. Oyun boyunca üstün olan ve takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf Unicorns of Love oldu. Özellikle Hylissang’in muazzam Thresh performansı sayesinde alt koridorda oldukça öne geçen ekip, rakibinin tüm yeteneklerini bu oyuncusu üzerinde kullanması sayesinde takım savaşlarından da avantajlı ayrıldı. Baron güçlendirmesini de almayı başaran UOL, orta ve alt koridordan baskı kurup ilk maçtan galibiyetle ayrılmayı başardı.

İkinci maçta üst koridora Rumble alan H2K’e karşı Unicorns of Love, Vizicsacsi’nin ellerine son zamanların popüler tercihi Jayce’i verdi. Ormana Kha’zix alan Jankos’a karşı ise Xerxe’nin Zac seçimi yaptığını gördük. Serinin bu maçı da, ilk maçta olduğu gibi Xerxe’nin verdiği ilk kanla başladı. Üst koridora Orianna’yla baskın yapan Exileh, Vizicsacsi ile birlikte Rumble’ı öldürmeyi başardı ancak iki oyuncu da kuleye ölerek bu skoru anlamsız hale getirdi. Rahat bir şekilde çıkabilecekleri durumda kuleyi almayı tercih eden ikili, yakında minyon olmadığı için kuleye hasar dahi veremedi ve amatörce bir hata yapmış oldu. Daha sonra Orianna’nın topunu Zac’e verip kombo yaptığı takım savaşlarından üstün çıkan UOL, son savaşta Jankos’un Kha’zix ile üçte üç yapması sayesinde katliam yapan H2K’e engel olamadı ve seride durum 1-1’e geldi.

Son maçta Rengar yasaklanmayınca, Unicorns of Love tarafından ilk tercih olarak alındı. Buna karşılık Jankos Lee Sin seçerken, alt koridorda Malzahar support karşısına Chei, Alistar tercih etti. Özellikle Jankos’un Lee Sin’in erken oyundaki gücünü iyi kullanması sayesinde H2K’in maça biraz daha üstün başladığını söyleyebiliriz. Daha sonra Ryze, Ashe ve Rengar seçimleri zaman geçtikçe güçlenen Unicorns of Love, takım savaşlarından üstün çıkmayı başaran taraf oldu. İki kez Baron’a yönelen ekibi durdurmak için sürekli bir veya iki oyuncusunu feda eden H2K, rakibinin güçlendirmeyi almasına engel olamadı. Kadim Ejder’i de almayı başaran UOL,  maçı 41. dakikada, 11 bin altın farkıyla bitirip seriden galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Misfits 1-2 G2 Esports

Serinin ilk maçında, Corki karşısına LeBlanc tercih eden PowerOfEvil alt koridora giderek kule altında ikide iki yapmayı başardı ve bir anda çok öne geçti. Bu üstünlüğünü maç boyunca kullanan başarılı orta koridoru bir türlü durduramayan G2, takım savaşlarından her seferinde dezavantajlı şekilde ayrılmak durumunda kaldı. 37. dakikada Kadim Ejder’i de almayı başaran Misfits, ilk maçı zorlanmadan 43 dakika bitirdi ve seride 1-0 öne geçti. Her ne kadar PowerOfEvil LeBlanc ile çok üstün bir oyun ortaya koymuş olsa da, maçta şampiyonlara verilen hasarda Corki oynayan Perkz açık ara önde yer aldı. 30.9 bin hasar veren başarılı oyuncu, en yakın rakibine de bu istatistikte 10 bin fark atmayı başardı.

İkinci maçın seçim yasaklama ekranında, uzun zamandır görmediğimiz bir tercihe şahitlik ettik. Ryze alan Perkz’e karşı, ilk maçın yıldızı PowerOfEvil yetenek gücü Kog’Maw seçiminde bulunarak izleyenleri heyecanlandırdı. Başarılı orta koridor oyuncusu her ne kadar maçı ölmeden tamamlasa ve inanılmaz yüksek hasarlar çıkarmış olsa da takım savaşlarını daha iyi oynayan ve objektifleri alma konusunda üstün olan G2’nun maçı kazanmasına engel olamadı.  Ryze ile Jhin’in çıkardığı hasar ve özellikle Poppy’nin sersemletmesiyle ultisini savaşlarda muazzam kullanması, G2’nun seriyi üçüncü maça uzatmasında etkili oldu.

Serinin ve üçüncü günün son maçında, seçim yasaklamada en fazla göze çarpan şey, IgNar’ın destek Taric tercihi oldu. Oyun boyunca üstünlüğünü ortaya koyan G2, bilhassa Zven’in harikulade Jhin performansı sayesinde takım savaşlarından hep üstün çıkmayı başardı. Ormana Kha’zix alan Kakao, maç boyunca rakip şampiyonlara kayda değer bir kasar vermeyi başaramadı. 35. dakikada Baron güçlendirmesini de alan G2, üst ve orta koridorlardan kurduğu baskı sonucunda Nexus’u aldı ve mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu. İlk maçtan zorlanmadan galip ayrılan Misfits’in, ikinci ve üçüncü maçlarda yaptığı meta dışı tercihler, yenilgiyi de beraberinde getirdi. Böylece durumun 2-1’e gelmesine engel olamayan Misfits, seriden mağlubiyetle ayrılmış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir