League of Legends

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

Nefes kesen mücadelelerin devam ettiği EU LCS’te 2017 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları Misfits-Ninjas in Pyjamas ve kralların çarpışması olarak gösterilen G2 Esports-Fnatic serileri ile başladı.

Kakao’yu gönderdikten sonra hala birbirine alışma sürecini atlatamayan Misfits, NiP karşısında da hatalar yapmasına rağmen yavaş yavaş ritmini bulduğunu gösterdi. Öte yandan haftanın merakla beklenen mücadelesi G2-FNC serisi ise nefes kesti. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

MSF 2-0 NiP

İlk maçta mevsimde ilk defa yasaklanmayan Zac’in MSF tarafında tercih edildiğini gördük. Oldukça iyi bir takım savaşı kompozisyonu kuran MSF ilk maçın da kazananıydı. Karşılaşmanın erken dakikalarında oyunlar yapmaya çalışmasına rağmen bir türlü avantajı eline geçiremeyen MSF, NiP’nin hatalarını iyi bir şekilde değerlendirdi ve Zac ile Viktor’un yardımıyla galibiyete ulaşmayı başardı. Serinin ikinci maçı ise çok daha dağınık ve takım savaşı odaklı geçti. Elbette karşılaşmanın öne çıkan anları ise Shook’un MSF’ten iki defa Baron çalmasıydı. Sürekli öne geçip bunu Baron güçlendirmesi ile taçlandırmak isteyen MSF, 3. Baron’u aldıktan sonra karşılaşmayı o zaman bitirebildi. NiP ise makro konusunda ne kadar kötü olduğunu bu maçta gösterdi. MSF Baron’a başladıktan sonra sadece 2 kişiyle bir kulesi kalmış Nexus’u yıkmaya çalışan NiP, tüm takımın gelmesi ile rakibi Baron alırken karşılaşmayı kazanıp seriyi üçüncü maça götürebilirdi. MSF zor da olsa haftanın açılış maçından üç puanı almayı başardı.

G2 1-2 FNC

Merakla beklenen serinin ilk maçında FNC’in harika bir yasaklama ekranı geçirdiğini gördük. G2’ye Zac’i bırakan FNC, öncelikli tercihleri Kennen ve Shen’i alarak çok güçlü bir kompozisyonun temelini attı. Hızlı oynamayı seven ekip, alt koridordaki 5 kişilik baskınla dört skor ve bir kule alarak kartopu olmaya başladı. Rekkles’ın yan koridorlardaki baskısı FNC’ye 1-3-1’i rahat uygulaması için olanak sağlarken, 30. dakikadaki Baron ise ekibe galibiyeti getirdi. Serinin ikinci maçında ise G2’nin adeta uykusundan uyandığını ve karşılaşmayı kontrol ederek galibiyete ulaştığına şahit olduk. Kennen-Shen ikilisini yine FNC’ye vermesine rağmen bu defa Twitch ve Renekton gibi daha etkili taşıyıcılar seçen G2, FNC’nin avantajı eline geçirmesine izin vermezken başarılı Baron oyunlarıyla karşılaşmayı kazanarak seride 1-1’i buldu. Kazananın belirlendiği üçüncü maçta ise orta koridora Lucian’ı alan G2’ye karşın FNC yine klasik kombosu Kennen-Shen’in yanına orta koridora Cassiopeia aldı. Caps’in harika oyunu Perkz’ün hiçbir şekilde avantaj elde etmemesiyle sonuçlanırken, FNC ilk maçtaki performansını sürdürdü. G2’nin Kog’Maw tercihi takım kompozisyonu için yanlış bir seçimdi ve Zven de maça müdahale etmekte zorlandı. Bir bütün olarak çok iyi hareket eden FNC, kralların çarpışmasını kazandı ve hanesine üç puanı yazdırdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir