League of Legends

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi ikinci hafta maçları başladı

EU LCS’te ikinci haftanın açılış günü birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. Team Vitality’nin Fnatic karşısındaki performansı oldukça tatmin ediciydi.

Günün ilk maçında Giants, güçlü rakibi G2 Esports karşısına çıktı. Orta koridorda Betsy’nin Veigar seçimiyle can yaktığı karşılaşmada son şampiyonu 40 dakikanın sonunda devirmeyi başaran İspanyol temsilcisi, ligdeki ikinci galibiyetini alarak sıralamada G2’nun üzerine de çıkmış oldu. Betsy oyunu 6-0-6’lık bir performansla noktaladı. Bu maçın hemen ardından birer galibiyetli iki takım sahne aldı. Xerxe’nin sürpriz Skarner seçimi yaptığı karşılaşmada ROCCAT, Spylce’ı 44 dakikada yenmeyi başardı. Üçüncü maçta ise Misfits, H2K’i skor dahi vermeden yenmeyi başardı ve haftaya iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Fnatic ile Team Vitality arasındaki karşılaşma günün izlemesi en keyifli mücadelelerinden birine sahne oldu desek yanılmış olmayız. Geçtiğimiz haftayı zirvede tamamlayan Vitality’nin bu başarısı şans olarak nitelendiriliyordu. Ancak Fnatic karşısında ortaya koyulan performans bunun böyle olmadığını gösterdi. İtalyan oyuncusu Jiizuke’nin Ryze performansıyla zafere giden VIT, ligde de namağlup liderliğini sürdürmüş oldu. Oyuncunun 1v2’si izlemeye değerdi. İlk günün kapanış karşılaşmasında ise Schalke 04, Unicorns of Love’ı rahat geçti.

Giants 1-0 G2 Esports

Splyce 0-1 ROCCAT

Misfits 1-0 H2K

Fnatic 0-1 Team Vitality

UOL 0-1 Schalke 04

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir