League of Legends

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi’nin ikinci finalisti Fnatic oldu

Riot Games

Rakibi Vitality’yi 3-1 ile geçen Fnatic, EU LCS 2018 Bahar Mevsimi Finali’ne yükselen ikinci takım oldu. Bu yıl harika bir sezon geçiren ekip, iki yıllık bir aranın ardından ilk defa finale yükselme başarısı yakaladı.

Büyük bir çekişmeye sahne olan ve güç dengelerinin baştan aşağıya değiştiği 2018 Bahar Mevsimi tamamlanmak üzere. Kadrosunu Perkz dışında dağıtan G2 adını dün oynadığı Splyce serisinin ardından finale yazdırmayı başarmıştı. Bugün oynanan Vitality-Fnatic serisi de büyük bir mücadeleye sahne oldu.

Karşılaşmanın genelinde Vitality’nin birçok kez hatalı seçim yasaklama ekranı geçirdiğini belirtmek gerekiyor. Özellikle de son karşılaşmada VIT’in tam beş tane nişancı yasaklaması soru işaretlerine neden oldu. Takımın dört maçın üçünde Swain yasaklamaması belki de seriyi kaybetmesindeki en önemli sebepti. Öte yandan ilk maçta Caps’in Zoe performansı göz doldururken, Rekkles’ın genel olarak harika bir iş çıkardığını da belirtmek gerekiyor. Dört maçta da Ezreal oynayan oyuncu, nişancı rolüyle nasıl takım taşınılacağını adeta gösterdi.

Bununla birlikte elinden sakatlanan Soaz yerine Vadi’ye inen Bwipo ise sırıtmadı ve üstüne düşeni yaptı. Genel olarak oyunun erken dakikalarında çatışmalar bulan ve rakibi cezalandıran Fnatic, metodik bir oyun tarzı benimseyerek rakibini yavaş yavaş yendi. VIT mevsim içinde FNC ile oynadığı her maçta Caps’i kamplamış ve rakibini böyle yenebilmişti. Ne yazık ki Yarı Final serisinde bu gerçekleşmedi. Hatta ve hatta maçların orta koridordan kartopuna dönüştüğünü de ekleyelim.

Böylelikle finalin adı da G2-FNC oldu. İki takım ilk defa mevsim finalinde karşı karşıya gelecek. FNC’nin 2015 Yaz Mevsimi’nden bu yana finale çıkmadığını, G2’nin ise lige katıldığı her mevsim finalde mücadele ettiğini ve kazandığını belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir