League of Legends

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti G2 Esports oldu

Lig aşamasını ikinci sırada bitiren ve Mevsim Finalleri’ne yarı finallerden başlayan G2 Esports, Splyce’ı 3-1 ile geçerek adını finale yazdırdı.

EU LCS’te Bahar Mevsim Finalleri heyecanı devam ediyor. Çeyrek finalleri kayıpsız geçerek rakibini bekleyen G2 Esports ile eşleşen Splyce, serinin ilk maçını kazanmasına rağmen güçlü rakibine 3-1’lik skorla boyun eğdi.

İlk maça hızlı başlayan taraf Splyce oldu. Ligi ilk 6’da bitirmelerinin ardından çeyrek finalde de ikna edici bir performans ile G2’nun karşısına gelen ekip oldukça özgüvenliydi. Splyce karşılaşmaya Sion, Trundle, Swain, Sivir, Janna beşlisi ile çıkarken, G2 Esports tarafında Gankplank, Olaf, Ryze, Jhin ve Tahm Kench kompozisyonu kuruldu. Erken oyundaki üstünlüğü ve objektiflerin çoğunu elinde bulunduran G2, Kadim Ejderha’yı rakibine kaptırınca eşit güçteki kompozisyonların savaşını kazanan Splyce oldu ve seri 1-0’a geldi.

İkinci ve üçüncü maçlarda dominant bir G2 izledik. İlk maçtaki mağlubiyetin şokunu üstünden atmak isteyen ekip iki maça da Swain, Skarner ve Jhin tercihleri ile çıktı. Jankos’un erken ve orta oyundaki etkili performansına takımın hasar taşıyıcıları da ayak uydurunca ortaya yarı final seviyesi için yeterince rekabetçi sayılmayacak maçlar çıktı. Serinin genelinde 19/2/22 KDA ile harika bir performans gösteren Hjarnan’ın son ikinci ve üçüncü maçta mükemmel şekilde Jhin oynadığını söylemek gerek. G2 seriyi 1-1’e getiren mücadeleyi 34, 2-1’e getiren mücadeleyi ise 37 dakika sonunda kazandı.

Serinin son maçında psikolojik üstünlük EU LCS’in köklü organizasyonu G2 Esports’a geçmişti. İlk kanın ardından yapılan küçük savaşların tamamına yakından avantajlı ayrılan G2, alt ve üst koridor bazında orta oyunda yenilmez bir duruma geldi. G2 Esports Hjarnan’ın 7/0/8 tamamladığı maçı doğal olarak Tristana üzerinden oynamayı tercih etti. Orta oyundan itibaren savaşlarda kendini hissettiren Tristana’ya ayrık ittirme ile Fiora da destek verince, Spylce’ın final umutları çok şanslı bir takım savaşına kalmış oldu.  Ne var ki, G2 Esports Baron ve Kadim Ejderha güçlendirmelerini hanesine yazdırdıktan sonra yaptığı savaşı kazandı ve Fnatic-Team Vitality eşleşmesinin galibini final koltuğunda beklemeye başladı.

Fnatic – Team Vitality yarı final mücadelesi bugün Türkiye saati ile 18:00’da oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir