League of Legends

EU LCS 2018 Yaz Mevsimi heyecanı başladı

Batı dünyasının en önemli liglerinden olan EU LCS’te 2018 Yaz Mevsimi başladı. İlk gün karşılaşmalarına sürpriz tercihler damga vurdu. 

Takımların kadrolarında büyük değişiklikler yapmadığı EU LCS’te yeni mevsim heyecanı başladı. Birkaç gündür başlayan LPL ve LCK’nin ardından EU LCS’te metanın nasıl şekilleneceği büyük bir merakla bekleniyordu. Tıpkı LCK’de olduğu gibi EU’da da ilginç seçimler karşılaşmalara damga vurdu. Özellikle Fnatic’in yaptığı üç destekli draft akıllarda soru işaretlerine sebep oldu.

Ligin ilk maçı Vitality ile Splyce arasındaydı. Splyce orta koridoruna Irelia alırken Vitality’de üst koridor Aatrox, Heimerdinger-Fiddlesticks alt koridoru izledik. İki takım da metaya ayak uydursa da Vitality’nin takım savaşlarında daha çok hasar çıkarması ve makro anlamda rakibine üstünlük kurması takıma galibiyeti getirdi. Giants-H2K eşleşmesinde ise daha dengeli kompozsiyonlar görsek de H2K adc olarak Karma’yı, Giants ise son yamaların en popüler ormancısı Taliyah’ı tercih etti. Karşılaşmada sürekli takım savaşları gerçekleşirken Giants’ın orta koridoru Betsy, backdoor yaparak maçı getiren hamleyi gerçekleştirdi.

UOL-S04 maçı ise adeta Bahar Mevsimi’ndeki eşleşmelerin bir benzeriydi. UOL maçın başlarında skorlar bulup kontrolü ele alsa da S04 tek bir karar ile maçı kazanmayı başardı. İki takım da standart seçimlerde bulunurken sadece Nukeduck’ın uzun bir süredir görmediğimiz Kayle’ı orta koridorda oynadığına şahit olduk. G2-Roccat maçında da alt koridorda Heimerdinger-Fiddle seçiminde bulunan G2’ya karşın Roccat Xayah-Rakan aldı. Dr. Mundo ile harikalar yaratan Wunder’in performansına Perkz’ün can yakan Zoe oyunları da eklenince G2 rahat bir galibiyet aldı.

Günün maçı Fnatic-Misfits karşılaşmasında ise Fnatic’in facia denebilecek bir draft yaptığını gördük. Caps’i Kai’Sa ile ormana gönderen takımda Broxah Taric, Rekkles Janna, Hylissang ise Rakan oynadı. Soaz ile karşılaşmaya çıkan FNC’ye karşın Misfits’te Hans Sama Draven, Sencux ise Lulu tercih etti. Hasarı yetmeyen Fnatic, Draven’ın tek başına maçı alıp götürmesine engel olamadı.

Mevsimin ilk gün maçları böyle sonuçlanırken karşılaşmalara çıkan 18 oyuncunun profsyonel kariyerinde daha önce hiç oynamadığı şampiyonları tercih ettiğini de not düşelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir