League of Legends

EU LCS’in altıncı haftası sona erdi

EU LCS’te oynanan altıncı hafta karşılaşmaları sonunda Fnatic liderliği eline geçirmeyi başardı. Vitality’nin düşüşü ise devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta iki mağlubiyet alıp liderliği Fnatic ve G2 ile paylaşmaya başlayan Vitality, bu hafta iki mağlubiyet daha alarak 0-4’lük bir istatistiğe ulaştı ve liderlik koltuğuna yükselen Fnatic’in iki galibiyet gerisinde üçüncü sıraya düştü. G2 ise haftanın önemli maçında Fnatic’e kaybederek bir galibiyet farkla ikinci sıraya oturdu.

Haftanın açılış karşılaşmasında Splyce, Unicorns of Love karşısına çıktı. Her anlamda çekişmeli geçen ve 46 dakika süren maçın kazananı 34. dakikadan itibaren maçın kontrolünü eline alan UOL oldu. İkinci maçta ROCCAT ile G2 karşı karşıya geldi. G2 karşılaşmayı en başından sonuna kadar önde götürdü ancak oyunu kapatmakta biraz zorlandı. Rakibine tek kule veren ekip tüm problemlerine rağmen 40 dakika sonunda kazanmayı bildi. Bu maçın ardından Fnatic’in rakibi H2K oldu. Rekkles ve Hylissang’ın Xayah ve Rakan ikilisiyle harikalar yarattığı mücadelede gülen taraf FNC oldu. Sırada bu sezonun sürpriz takımı Vitality vardı. İlk haftalarda oldukça başarılı bir grafik çizen ama geçen haftayı kabus gibi kapatan ekip, Giants karşısına çıktı. Çok az varlık gösterebilen Vitality, 28 dakika sonunda Nexus’una giren Giants’a engel olamadı ve üst üste üçüncü mağlubiyetini aldı. İlk günün son mücadelesi ise Schalke 04 ile Misfits arasındaydı. Oldukça az skor çıkan ve başa baş geçen düelloda rakibine kaptırdığı objektiflere rağmen son gülen Schalke 04 oldu.

İkinci günün ilk karşılaşmasında ise UOL ile ROC karşılaştı. Karşılaşma birinci günde oynanan uzun soluklu maçları aratmadı ve 50 dakika sürdü. İki takımın da oldukça fazla hata yapmasıyla gidip gelen maçta Exileh, UOL’i galibiyete taşıyan isim oldu. H2K ve GIA arasındaki günün ikinci karşılaşması belki de bu haftanın en ilginç karşılaşmasıydı. Altında üstünlüğü rakibine hiç bırakmayan, 10 kule alan, 7 inhibitör yıkan ve 2 kez Baron güçlendirmesi kullanan Giants son darbeyi bir türlü vuramadı. H2K ise tam bir atamayana atarlar edasıyla üssünde yaptığı 4v5 savaşı kazanıp rakip üsse girerek bir mucizeye imza attı ve imkansız görünen maçı kazandı. Bu maçı izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Üçüncü karşılaşmada orta sıralardaki iki ekip yüz yüze geldi. İlk günün son karşılaşmasına benzer bir şekilde çok az skor izlediğimiz maçın kazananı Schalke engelini aşmayı başaran Splyce oldu. İki takımın da yaptığı hatalar sonucunda üstünlüğü elden bırakmasıyla ortada geçen oyun 35 dakika sürdü.

Sırada haftanın ve belki de normal sezonun en önemli karşılaşması vardı. Zirve mücadelesinde en üst sırada bulunan iki takım, G2 ve Fnatic kozlarını paylaştı. Fnatic’in yüzü 37. dakikaya kadar hiç gülmedi, zira 10 bin altın geriye düşmüş, kulelerde 5 kule geride kalmıştı. Ancak Kadim Ejder çevresindeki çatışmada Perkz’ü takımından ayırmayı başaran ve oradan aldığı skorla Kadim Ejder’i de alan FNC, maça tekrar ortak oldu. Burada kazandığı ivmeyi çok iyi kullanan ve G2’nun hatalarını affetmeyen ekip, 40. dakikada maçı sonlandırmayı ve müthiş bir geri dönüşe imza atmayı başardı. Bu maçın ardından geriye sadece kapanış karşılaşması kaldı. Haftaya kötü başlayan Vitality, Misfits karşısına çıktı. Ancak vadide değişen bir şey yoktu. İlk gün olduğu gibi başarısız bir performans ortaya koyan Vitality, bu karşılaşmayı da kaybederek düşüşünü sürdürdü.

Oynanan maçların ardından EU LCS’te puan durumu ise şu şekilde oluştu:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir