League of Legends

EU LCS’te beşinci hafta karşılaşmaları tamamlandı

Zirve mücadelesinin giderek kızıştığı EU LCS’te beşinci hafta karşılaşmaları tamamlandı. Alınan sonuçların ardından Team Vitality, liderlik koltuğunu G2 Esports ve Fnatic’le paylaşmaya başladı.

Haftaya girerken rakiplerinin iki galibiyet önünde liderlik koltuğunda bulunan Team Vitality için bu hafta hiç de iyi geçmedi. Hem G2’a hem de H2K’e kaybeden Vitality, playofflar yolunda elinde bulundurduğu önemli avantajı kaybetti. Zirve takipçileri Fnatic ve G2 ise bu kritik haftada kayıp vermeyerek zirveye ortak oldu.

Haftanın açılış karşılaşmasında Splyce, Giants karşısında sadece tek skor vererek galibiyete ulaştı ve güzel bir başlangıç yaptı. Alt sıralardaki H2K ise yeni transferi Shook’tan verim almaya başlamış bir görüntü sergiledi ve  Roccat karşısında galip gelmeyi bildi. Misfits, zor günler geçiren Unicorns of Love’ı fazla zorlanmadan geçerken haftanın en önemli karşılaşmasında G2 Esports ve Team Vitality karşı karşıya geldi. Bu zorlu karşılaşmayı rakibine tek skor bile vermeden kazanan G2, dominant bir performans sergileyerek liderliğin yolunu tuttu. Özellikle Perkz ve Hjarnan çok güzel oynadı. Fnatic ise yer yer zorlansa da Caps’in harika Corki oyununun da etkisiyle Schalke engelini aşmayı başardı ve ilk gün maçları sona erdi.

İkinci günde Unicorns of Love, haftalardır giden kötü gidişatını Giants maçından önemli bir galibiyet çıkararak sona erdirdi. Oldukça fazla skor çıkan karşılaşmada Zoe’yle 9/1/9 oynayan Exileh ve yine 9/1/9 oynayan Samux öne çıkan isimler oldu. Ezici G2 mağlubiyetinin ardından kötü bir görüntü çizen Vitality, H2K karşısında da mağlup olarak haftayı iki yenilgiyle kapadı. H2K ise yükselen bir grafiğin sinyallerini verdi. Bu karşılaşmanın ardından Schalke 04 ve Roccat karşı karşıya geldi. Ancak Schalke ilk gün olduğu gibi ikinci günde de yaptığı hataların kurbanı oldu ve elde ettiği avantajları kullanamayarak haftayı 0-2’lik bir skorla kapattı. İlk gün Vitality’i yenen ve liderliğin kokusunu alan G2, geçtiğimiz Worlds’te harika bir performans ortaya koyan Misfits’le karşılaştı. Maxlore’un Kha’Zix seçiminden hiç verim alamayan Misfits, G2’a 37 dakika sonunda mağlup oldu. Zirveyi ilgilendiren son karşılaşmada Fnatic, Splyce karşısına çıktı. Oldukça çekişmeli geçen ve tam 44 dakika süren karşılaşmada Fnatic, hiç Baron alamasa bile takım savaşlarını çok güzel oynayarak galip geldi. Rekkles ise harika Ezreal oyunuyla maçın yıldızı oldu.

Oynanan maçların ardından EU LCS’te puan durumu ise şu şekilde oluştu:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir