League of Legends

EU LCS’te 7. hafta başladı

EU LCS’te yedinci haftanın ilk günü tamamlandı. Misfits karşısında mağlup olan Fnatic, yine de zirvedeki yerini korudu. G2 ise Splyce karşısında büyük bir yara aldı.

Günün açılış maçında ROCCAT ve Giants Gaming sahne aldı. Artık alt sıralardan uzaklaşıp zirveye tırmanmaya başlamak isteyen iki ekibin mücadelesinden galip ayrılan taraf ROCCAT oldu ve rakibiyle puanını eşitledi. Maçın MVP’si ise diğer birçok karşılaşmada olduğu gibi Komuta Sancağı basılmış Baron’lu Kuşatma Minyonu oldu. Bu mücadelenin hemen ardından alt sıralarda bulunan iki takım Unicorns of Love ve H2K kozlarını paylaştı. Rakibini 46 dakika sonunda mağlup eden UOL, oldukça önemli bir galibiyete imza atmış oldu.

Hemen herkesin G2 galibiyetiyle sonuçlanmasını beklediği günün üçüncü karşılaşmasında Splyce önemli bir sürpriz yaptı. Etkileyici bir performansla yarım saatte rakibinin fişini çeken ekip, ligde yedinci galibiyetini almış oldu. G2 ise sıralamada Fnatic’i yakalama şansını elinin tersiyle itti. Lige fırtına gibi başlayıp art arda dört maç kaybederek zirveden uzaklaşan Team Vitality, Schalke karşısında nefes aldı. İlk günün son mücadelesinde Fnatic ve Misfits Gaming karşı karşıya geldi. 54 dakika sonunda rakibini mağlup eden Misfits, yedinci galibiyetini aldı. Sion karşısına alınan Anivia ve Milkyx’in Rakan ile Baron çalışı mücadeleye damga vurdu diyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir