League of Legends

EU LCS’te Fnatic, Unicorns of Love’ı devirmeyi başardı

EU LCS’te 7. haftanın 3. gününde iki seri oynandı. Haftanın en önemli karşılaşmasında Fnatic, UOL’yi mağlup etmeyi başardı.

Günün açılış karşılaşmasında G2 Esports ile Team Vitality karşı karşıya geldi. Lige kötü başlasa da son haftalarda toparlanan G2, favori olarak çıktığı seriden galibiyetle ayrılmayı başarsa da bunu yaparken biraz zorlandı. İlk maçı kaybeden ekip, güzel bir geri dönüşe imza attı ve haftayı toplamda 6 puanla kapatmayı bildi. Birinci karşılaşmada Cabochard’a Cho’gath kaptıran ve Steelback’in Ashe performansına dur diyemeyen G2, 39 dakikanın sonunda 1-0 geriye düştü. Ancak ikinci ve üçüncü karşılaşmalarda ormanda Trick, alt koridorda Zven’in etkili olması sonrası sonuca giden ekip, güzel bir geri dönüşe imza atarak rakibinin sürpriz yapmasına izin vermedi. Bu hafta aldığı galibiyetler sonrası G2, A grubuda 2. sıraya yerleşti.

Bu sezona oldukça iyi bir başlangıç yapan ve A grubunda zirvede yer alan Fnatic, tek maça çıkacağı bu haftayı galibiyetle kapatma hedefiyle Vadi’ye indi. Unicorns of Love tarafında ise amaç B grubunun liderliğini tekrar ele geçirmekti. 7. haftanın açılış gününde H2K’in G2 Esports’a mağlup olmasının ardından eline bu yolda önemli bir avantaj geçen ekip ne yazık ki şansını kullanamadı ve haftayı iki mağlubiyetle tamamladı. İlk maçta Exileh’ın güçlenen Draktharr ile yeniden metaya giren Talon, üst koridorda Vizicsacsi’nin Cho’gath ile etkili bir performans ortaya koyması sonucu zafere ulaşan UOL, serinin diğer iki karşılaşmasında rakibi karşısında varlık gösteremedi ve Vadi’den mağlubiyetle ayrıldı. Son olarak bu sezon oldukça iyi bir ivme yakalayan soaZ’ın bu seride de etkili olduğunu belirtelim.

EU LCS’te alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Team Vitality 1-2 G2 Esports

Fnatic 2-1 Unicorns of Love

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir