League of Legends

EU LCS’te ilk hafta tamamlandı

EU LCS 2018 Bahar Mevsimi’nde birinci hafta maçları tamamlandı. Team Vitality oynadığı iki karşılaşmayı da kazanarak sıralamada ilk basamakta yer aldı.

İkinci günün ilk karşılaşmasında lige galibiyetle başlayan iki takım karşı karşıya geldi. 41 dakika süren ve oldukça çekişmeli geçen mücadele Team Vitality, ligin yeni ekibi Giants Gaming’i devirmeyi başardı ve ikide iki yaptı. İspanyol temsilcisi Giants’ta Caitlyn oynayan nişancı Minitroupax’ın performansı dikkat çekti. Bu maçın hemen ardından Unicorns of Love ile Splyce sahne aldı. İkinci güne gelirken henüz galibiyet alamamış bu iki ekibin mücadelesinde kazanan tam 68 dakikanın sonunda Splyce oldu. Maçın sonunda nefesleri kesen bir üs yarışı yaşandı.

Günün üçüncü karşılaşmasında H2K yenilenmiş kadrosuyla Fnatic karşısına çıktı. İlk gün Vitality karşısında kötü bir görüntü çizen H2K, güçlü rakibini 44 dakikanın sonunda mağlup ederek haftayı kendi adına iyi bir şekilde noktaladı. Üst koridorda SmittyJ’in Vladimir, aşağıda da Sheriff’in Vayne performansları galibiyette önemli rol oynadı. Fnatic tarafında ise Caps’in Zoe ile 2-0-6 oynadığını, Rekkles’ın ise Sivir ile kötü bir görüntü çizdiğini belirtelim. Bu maçın hemen ardından son şampiyon G2 Esports sahne aldı. 45 dakika süren karşılaşmada ROCCAT’e boyun eğen ekip, ilk haftayı 1-1 tamamlayan sekiz takımdan biri oldu. ROCCAT’te Memento ormanda Zac ile etkili olurken, Blanc’in Azir performansı göz doldurdu.

Haftanın son maçında Misfits Gaming ile Schalke 04 karşı karşıya geldi. 42 dakika süren mücadelenin kazananı baskın bir oyunla MSF oldu. Üst koridorda Alphari’nin Gangplank performansı dikkat çekti. Schalke’de hastalığı sonrası yeniden takıma dönen Upset’in isteneni veremediğini söyleyelim. EU LCS’te ilk haftanın ikinci gününde alınan sonuçlar şu şekilde:

Giants 0-1 Team Vitality

Unicorns of Love 0-1 Splyce

Fnatic 0-1 H2K

G2 Esports 0-1 ROCCAT

Misfits 1-0 Schalke 04

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir