League of Legends

EU LCS’te şampiyon G2 Esports oldu

flickr.com/lolesports

Beş maç üzerinden oynanan final serisinde Unicorns of Love’ı 3-1 deviren G2 Esports, EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nin şampiyonu oldu.

A grubunu lider tamamlayan G2 ile B grubunu zirvede bitiren Unicorns of Love’ın karşı karşıya geldiği final serisi beklenildiği kadar heyecanlı geçmedi. Tek maç kazanan UOL, diğer mücadelelerde kendisinden beklenen performansı ortaya koyamayınca G2 rahat bir seri geçirerek kupaya ulaşmayı başardı. İlk karşılaşmada üst koridorda Gangplank oynayan Expect ile ortada bir süredir görmediğimiz Ryze’ı kilitleyen Perkz’ün üstün performanslarıyla 47 dakika süren mücadeleden 22 bin altın farkıyla galip ayrılan G2, 1-0 öne geçmiş oldu. İkinci maçta bu oyuncuların yanına Caitlyn tercihiyle Zven de katılınca, G2 bu kez rakibinin fişini 30 dakikalık bir sürede çekmeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında toparlanan Unicorns of Love, ormanda Gragas oynayan Xerxe ve Lucian tercih eden Samux’un performansıyla Baron’da çıkan takım savaşının ardından 39. dakikada Nexus’u düşürdü ve seriye tutundu. Ancak son maçta takım halinde harikulade bir oyun ortaya koyan G2 Esports, rakibinin seriye eşitlik getirmesine engel oldu ve durumu 3-1’e getirerek EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nin şampiyonu olmayı başardı. Unicorns’da Exileh ve Hylissang’in performanslarının vasatın altında kaldığını da belirtelim. Bu sonuçla birlikte G2, MSI’a katılma hakkı kazanan 11. takım oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir