League of Legends

Ezreal ve Xayah’a güçlendirme geliyor

Aldığı nerf ile beklenenden güçsüz duruma gelen Xayah ile son dönemde tercih edilmediğini gördüğümüz Ezreal’a güçlendirmeler yolda.

League of Legends’ta şampiyonlar dengelenmeye devam ediyor. Bir zamanlar oldukça popüler bir seçim olan Ezreal’ın tekrar Vadi’ye geri dönmesi için çalışmalara başlayan ekip, şampiyonun önümüzdeki yamalarda bir takım güçlendirmeler alacağını duyurdu. Riot Meddler geliştirici köşesinde yaptığı açıklamalarda Ezreal’ın şu sıralar oldukça güşsüz olduğunun farkında olduklarını dile getirdi. Metanın nişancılardan beklediklerini yerine getirememesi, şu an popüler ve güçlü olan eşya dizilimleriyle isteneni verememesi, şampiyonun popülaritesini kaybetmesine sebep olmuş durumda. Bu anlamda geliştiricilerin ilk olarak üzerinde çalıştığı değişiklik W yeteneğinin daha tatmin edici bir büyü haline getirilmesi. Şu an sırada Azir ve LeBlanc değişikliklerinin olduğunu, bunların ardından Ezreal üzerine yoğunlaşacaklarını belirten Meddler, akıllarındaki şeyin W yeteneğinin artık minyonlara vuracak olması gibi bir değişiklik değil, tamamen farklı bir büyünün şampiyona eklenebileceği olduğunu sözlerine ekledi.

Gelelim bir diğer nişancı Xayah’a. Şampiyonun gerek tekli dereceli sırada, gerekse de profesyonel sahnede halihazırda tercih edildiğini görüyoruz. Bu sebeple Xayah’a gelecek değişiklik Ezreal’a gelecek olana göre haliyle daha ufak olacak. Yapılan açıklamaya göre şampiyonun Q yeteneğinde önümüzdeki yamalarda bir takım dengelemelere gidilecek. Son olarak bir sihirdarın ölümüyle Vadi’de yankılanan ses üzerinde de güncelleme yapılacağı duyurulan arasında yer aldı. Bunun sebebi ise takım savaşı sırasında kendi takımınızdan veya rakipten kimlerin öldüğünün daha kolay bir şekilde takip edilebilmesini ve bu bilgilere göre o sırada daha sağlıklı strateji geliştirilebilmesini sağlamak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir