League of Legends

Faker: Birçok kişinin beni sevmediğini düşünüyorum

flickr.com/lolesports

LCK’de 4. haftanın açılış maçında SKT’nin Jin Air’i 2-0 ile geçmesinin ardından bir kanala röportaj veren Faker, önemli açıklamalarda bulundu.

League of Legends’ta yeteneğiyle dünyanın en iyisi olarak gösterilen Faker da olsanız, internette herkesin sevgisini kazanamıyorsunuz. Kore liginde dün aldıkları galibiyetin ardından basına demeç veren Faker; son zamanlarda internette kendisiyle ilgili yazılan yorumları okuduğunu ve birçok insanın kendisinden hoşlanmadığı kanısına vardığını dile getirdi. Bu durumdan duyduğu memnuniyetsizliği belirten başarılı orta koridor, insanların kendisini izlerken daha iyi niyetli ve hoşgörülü olmasını istediğini de sözlerine ekledi. Yapılan bu açıklamanın ardından oyuncunun Kore’deki espor topluluğundan bahsettiği fikir ortaya atıldı, zira Avrupa ve Amerika’da LoL severlerlerin çoğunlukla yıldız oyuncuya hayranlık duyduğu ve onu izlemekten zevk aldığı aşikar. Bunu internette yapılan yorumlardan ve değerlendirmelerden rahatlıkla çıkarabiliyoruz.

Faker başka konularda da açıklamalarda bulundu. Son dönemde genel olarak tüm SKT oyuncularının konuştuğu “gerçek performansı ortaya koyamama” durumuna da değinen Koreli yıldız, kendisine ait standartları olduğunu, maçları kazansalar dahi yapılan küçük hatalar sonrası verilen skorların takım üyelerini oldukça mutsuz ettiğini söyledi. Son olarak bu sezonki durumlarından söz eden Faker, Samsung’a kaybetmeleri sonrası ilk sırayı bu takımla paylaşmak zorunda kaldıklarını, bu durumu önümüzdeki maçları kazanarak çözeceklerini, takım üyelerinin de bu mentaliteyle çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Önümüzdeki hafta SKT T1 ile KT Rolster arasında üst sıraları yakından ilgilendiren bir mücadelenin oynanacağını hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir