League of Legends

Faker, Ekim ayı yayın gelirini bağışlayacak

Riot Games

League of Legends sahnesinin efsanelerinden Faker, Ekim ayı yayın gelirini Birleşmiş Milletler Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı.

Daha önce yayınlarında UNICEF yazılı kıyafetlerle önümüze çıkan Faker hayırseverliğine devam ediyor. Espor sektörünün belki de en ünlü oyuncusu olan isim bu ününü kullanarak hayır kurumlarına daha çok dikkat çekmek istiyor. Bu bir aylık yayın geliri belki kendisi için çok büyük bir meblağ olmasa da birçok insanın buna ihtiyacı olduğunun farkında olması ise takdirle karşılandı. İleride hayır işlerinin daha fazla içinde olmak istediğini belirten ismin aldığı bu kararla sadece oyunculuğuyla değil karakteriyle de akıllarda kalacağı kesin. Worlds’e kalamamış olsa da başarısız bir sezonun ardından aldığı bu kararla mental olarak gücünü kaybetmediğini de göstermiş oldu. Diğer SKT T1 oyuncularının Faker’a katılıp katılmayacağı bilinmiyor.

Günümüzde espor sektöründe hayırseverlikler birçok kez yaşanıyor. Faker gibi bir ikonun da buna katılıp hem veteranlara hem de genç oyunculara örnek olması bir hayli değerli. Onu örnek alanların sadece oyunculuğunu değil, karakterini de örnek alması sektör için altın değerinde.

2 Yorum

2 Comments

  1. mehmet

    27 Ekim 2018 at 22:09

    0 dan zirveye tırmananlardan…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir