League of Legends

Faker, KT Rolster serisinde kostüm ile oyuna girdi

SKT’nin yıldız orta koridoru Lee “Faker” Sang-hyeok, KT Rolster serisinde iki kez karşılaşmaya kostüm ile çıkınca izleyenleri şaşırttı.

Dünyanın en iyi League of Legends oyuncularından biri olarak gösterilen ve en çok kazanan LoL oyuncusu unvanını da elinde bulunduran Faker, 2-1 kazandıkları KT Rolster serisinde tercih ettiği Cassiopeia ve Lucian’a kostüm alarak oyuna girdi. Bunun izleyenleri şaşırtmasının sebebi ise Faker’ın sürekli olarak kostümsüz şekilde maçlara çıkmayı kendisi için bir ritüel haline getirmiş olması. Kendisine daha önceki röportajlarda bu durumun sebebi sorulduğunda, yıldız orta koridor kostümlerin oyun içinde bir getirisi olmadığı için kullanmanın da bir gereklilik olmadığını dile getirmişti.

Seriyi kazanan ve ardından takım halinde röportaj alanına gelen SKT’de ilk soru Faker’a soruldu. Tüm izleyicilerin cevabını merak ettiği neden kostümle oyuna girdiği sorusuna yanıt veren Faker, istemcide bir bug meydana geldiğini, kostümle vadiye indiği iki karşılaşmada da şampiyonların normal halini seçtiğini dile getirdi. Esprili bir şekilde Riot Games’in kendisine komplo kurduğunu söyleyen Faker, kostüm seçtiği iki maçı da kazandıkları için mutlu olduğunu belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir