League of Legends

Faker, SKT ile scrimlere katılmıyor

Riot Games

Dün SK Telecom T1’ı yenen MVP oyuncusu ADD, Inven’e verdiği röportajda Faker’ın takım ile scrimlere katılmadığını söyledi. 

Son zamanlarda League of Legends camiasındaki en popüler şakalardan birisi oyunun en karanlık zamanlarından geçtiği yönünde. Orta koridorda büyük yeteneklerin destek şampiyonlarını oynaması herkes tarafından memnuniyetsizlik ile karşılanıyor. Dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Faker da bu oyuncular arasında yer alıyor. Taric tercihinden ötürü herkesin diline düşen oyuncu, MVP takımından ADD’ye göre son zamanlarda SKT ile scrimlere de çıkmıyor.

SKT’nin korkunç bir yıl geçirdiğinden de bahsetmek gerekiyor. Geçtiğimiz mevsim ilk defa MSI’a katılamayan ekip, bu mevsim de playofflar konusunda hayranlarına umut vermiyor. Hali hazırda ligde üç seri oynayan ve tamamını kaybeden ekipte son olarak MVP karşısında Faker yerine Pirean oynamıştı. Alt koridorda da farklı oyuncuları deneme yoluna giden SKT’de orman rolü büyük bir problem yaratıyor. Yıldız orta koridorun yerine oynayan Pirean’ı NA LCS’ten tanıyoruz. Team Impulse, Phoenix1 ve Team Envy formaları giyen oyuncunun SKT’ye transferi de şaşkınlıkla karşılanmıştı. NA LCS’te başarılı olamayan Pirean’ın Irelia, Faker’ın Taric oynadığı SKT’de işlerin düzelip düzelmeyeceğini hep beraber göreceğiz. Faker’ın neden scrimlerde yer almadığı ise bilinmiyor. Oyuncunun profesyonel kariyerine ara verdiği söylentisi yer alsa da League of Legends tarihinin en iyi oyuncusunun bu kadar kolay ara vermeyeceğini düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir