League of Legends

Faker: Son dönemde yaşadığımız sıkıntılar sebebiyle kilo verdim

Mağlubiyet serisi dün sona eren SKT T1, ufak da olsa bir nefes aldı. Takımın yıldız orta koridoru Faker, bu süreçte sıkıntıdan kilo kaybettiğini açıkladı.

LCK’de bu sezon garip şeyler yaşanıyor. Daha önceleri bazı takımların beklenmedik çıkışlarına şahitlik etmiştik ancak SKT’nin bu şekilde dibe vuracağı kimsenin aklına gelmezdi. İlk hafta galibiyetle sezonu açan SK Telecom, ardından üst üste beş yenilgi alarak son sıralara kadar geriledi. Bu süreçte mağlubiyetlerden çok eleştirilen şey ise takımın oyunuydu. Dün Bbq Olivers ile karşılaşan ekip, zor da olsa 2-1 kazandı ve kötü gidişe dur dedi. Serinin yıldızı Faker, maç sonu önemli açıklamalarda bulundu.

Beş maçlık mağlubiyet serisini soran Inven Global muhabirine, daha önce takım olarak bu tarz bir durumla karşılaşmadıklarını belirten Faker, çok zor bir dönemi geride bıraktıklarını ve hatta bu süreçte ciddi kilo kaybı yaşadığını dile getirdi. Geçtiğimiz haftalarda oyun içi küçük hatalar ve bir takım shotcall problemlerinin kendilerini etkilediğini söyleyen Koreli yıldız, bu galibiyetin ardından bir seri yakalamak istediklerini de vurguladı.

Bbq karşısında ilk maçı kazanan SKT, 70 dakikanın üzerindeki ikinci karşılaşmadan yenik ayrılmış ve serinin uzamasına engel olamamıştı. Faker’ın ağırlığını iyice hissettirdiği son mücadeleden galip ayrılan ekip, beş maçlık mağlubiyet serisine dur demişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir