League of Legends

5Mid Özel: Fenerbahçe LoL sahnesine adım atıyor

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi büyük bir mücadeleye sahne olacak gibi gözüküyor. Beşiktaş’ın League of Legends takımı kurmasından sonra, Türk Futbol Tarihi’nin en köklü kulüplerinden olan Fenerbahçe de takım kuruyor. 

Ligi büyük bir başarı göstererek ikinci olarak bitiren Team Aurora, Fenerbahçe ile güçlerini birleştiriyor. Beşiktaş’ın sahneye atılmasından sonra diğer büyük kulüplerin ne zaman League of Legends’a atılacağı büyük bir merak konusuydu. Galatasaray cephesinden bir ses çıkmasa da, sezonun başından itibaren Fenerbahçe’nin Şampiyonluk Ligi’ne gireceği konuşuluyordu. Bu spekülasyonların ortaya atılmasındaki en büyük etken ise Team Aurora sahibi Doğan Dirim’in Kongre Üyesi olması ve Dirim’in yönetime olan yakınlığıydı. Kaynağımızdan aldığımız bilgiye göre, Aurora’nın Fenerbahçe ismi altında ligde mücadele edeceği kesinleşti.

Twitter’da kulüp yönetimine yakınlığı ile bilinen @12numaraorg hesabının Doğan Dirim’i takip etmesi de, takımın Aurora ile güçlerini birleştirdiğinin bir kanıtı olarak da karşımıza çıkıyor. fenerbahçe

Bu durum ile ilgili henüz belli olmayan ilk şey ise takımın e-Spor sahnesine ne şekilde dahil olduğu. Bilindiği üzere Beşiktaş kulübü, e-Spor takımına sadece isim hakkını vermiş ve herhangi bir maddi yardımda bulunmamıştı. Fenerbahçe’nin ise aynı şekilde bir destek mi vereceği, yoksa takımın kuruluşunda ve mali giderlerde aktif rol oynayıp oynayamayacağı merak konusu. Mevsim sonunda Team Aurora, başarılı ormancı Kanani ile yollarını ayırmıştı. Takımın bu bölgeye yapacağı transferin niteliği de, köklü kulübün e-Spor sahnesinde nasıl bir rol oynayacağı konusunda bize ipuçları verecektir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir