League of Legends

Flash Wolves, SuperMassive’i geçerek MSI 2017’de gruplara kaldı

flickr.com/lolesports

LMS temsilcisi Flash Wolves, turnuvanın ikinci aşamasında ekibimiz SuperMassive’i 3-0 ile geçerek grup aşamasına kalmayı başardı. Güçlü rakibi karşısında fazla varlık gösteremeyen SuperMassive için ise MSI şansı henüz bitmiş değil.

MSI 2017’de Ön Eleme aşamasını grubunda birinci olarak tamamlayan SuperMassive, kura ile Flash Wolves ile eşleşmişti. TSM karşısında bir nebze şansımız olmasına rağmen genel kanı, SUP’ın FW önünde şansı olmadığı yönündeydi. Keza Flash Wolves da turnuvaya katılan SKT’den sonra en güçlü ekip olarak gösteriliyor. Koreli takımlara karşı aldıkları galibiyetler ile ünlenen FW, SUP karşısında TSM’in yaptığı hataya düşmedi ve seriye ne kadar iyi bir şekilde çalıştıklarını bize gösterdi.

Oynanılan üç maçın da yasaklama ekranını oldukça iyi geçiren Flash Wolves, SUP’un klasik “alt koridoru kar topu yap” stratejisine Karsa’nın erken oyundaki aktifliği ile harika bir şekilde cevap verdi ve oyun planımızı Vadi’ye uygulamamıza engel oldu. Maple-Karsa ikilisi yine beklenildiği gibi iyi bir oyun sergilerken, FW’nin alt koridorda takımın galibiyetlerinde büyük katkı sağladı.

Temsilcimizin seçim yasaklama ekranında yaptığı hatalar oyuna yansırken FW, beklenildiği gibi en ufak hatayı dahi ağır bir şekilde cezalandırdı. Ön Eleme aşamasında SuperMassive’in erken oyunu yavaş oynadığını, oyun ortasında ise hızlı kararlar alarak rakiplerini ters ayakta yakaladığına şahit olmuştuk. FW ise SUP’un bu yavaş oyununu çok iyi cezalandırdı. Özellikle ilk maçta birinci seviyedeki alt koridor karşılaşmasından Miss Fortune’un Sıçra’sını alan Karsa, iki dakika sonra alt koridora geri döndü ve bedava skoru hanesine yazdırdı.

SuperMassive rakibinden hiç maç alamamasına rağmen FW’nin TSM’den çok daha iyi bir takım olduğunu, bize de iyi çalıştığını ve ciddi bir rakip olarak algıladığını belirtmek gerekiyor. Temsilcimiz Cumartesi günü Gigabyte Marines ile kaybedenler maçına çıkacak. 5 maçlık bu serinin kazananı ise MSI 2017 gruplarına katılma hakkını kazanan son takım olacak.

2 Yorum

2 Comments

 1. Arif

  5 Mayıs 2017 at 14:27

  Zyra değil MF’nin sıçrası. Zyra sıçra atıp skoru aldırdı.

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   5 Mayıs 2017 at 14:52

   Haklısın ya teşekkürler. Düzelttim :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir