League of Legends

Fnatic Academy’yi satın alan NiP, mevcut kadroyu dağıttı

Sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunan Amazing, Klaj ve takım koçu Kubz’ın açıklamalarına bakılırsa, Fnatic Academy’nin, LCS’e yükselme başarısı gösteren kadrosu korunmayacak.

Ninjas in Pyjamas’ın Fnatic Academy’nin LCS’teki yerini almak istediği haberini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştı. Bugün yaşanan gelişmeler ESPN’in yaptığı habere göre satın alma işlemi başarı ile sonuçlandı ve önümüzdeki mevsim NiP, EU LCS’te Fnatic Academy yerine şampiyonluk için mücadele edecek. Ligde FNA’in yerini almasına rağmen, bir süre sahneden uzak kalıp tekrar geri gelen Ninjas in Pyjamas, hali hazırda mevcut olan kadroyu korumayacak. Takım koçu dahil olmak üzere tüm kadroyu dağıtan NiP yönetimi, tamamı yeni oyunculardan oluşan bir ekip kurmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili ilk bilgiler ormancı Amazing, destek oyuncusu Klaj ve takım patronu Kubz’ın attıklar tweet’ler ile ortaya çıktı. Kısa ve öz şekilde mutsuz olduklarını açıklayan Klaj ve Kubz’ın aksine, Amazing uzun bir tweet ile hayal kırıklığına uğradığını belirtti.


Daha sonra ESPN’de yayınlanan habere göre NiP’in tüm Fnatic Academy kadrosunu dağıttığı, yeni oyuncuların da kim olacağının şimdiden belli olduğu ortaya çıktı. Buna göre takım, SK Telecom T1’in yedek üst koridoru Kim “Profit” Jun-hyung, eski Team Vitality ormancısı Ilyas “Shook” Hartsema, eski KT Rolster orta koridoru Kim “Nagne” Sang-moon, Giants Gaming nişancısı Martin “HeaQ” Kordmaa ve eski Paris Saint-Germain destek oyuncusu Hampus “sprattel” Mikael Abrahamsson’dan oluşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir