League of Legends

Fnatic, Amazing’i yedeğe çekti

EU LCS’te sezona kötü başlayan Fnatic yaptığı açıklamayla, ilk haftalardaki performansını yeterli bulmadığı Amazing’i yedeğe çektiğini duyurdu.

Facebook üzerinden konuyla ilgili bir yazı paylaşan Fnatic ekibi, Maurice “Amazing” Stückenschneider’i iki haftalığına yedeğe çektiklerini, yerine ise Fnatic Academy ormancısı Mads “Broxah” Brock-Pedersen’in oynayacağını açıkladı. Ayrıca duyuruda Broxah’ın EU CS’te çok güzel işler yaptığını, oyunuyla herkesi etkilediğini söyleyen organizasyon, iki haftalığına ona LCS’te şans verme kararı aldıklarını belirtti.

Fnatic, 3. hafta itibariyle EU LCS 2017 A Grubu’nda G2 Esports ve Misfits’in ardından üçüncü sırada yer alıyor. Oynadığı dört maçta Giants ve ROCCAT karşısında galip gelmeyi başaran ekip, G2 ve Misfits serilerinden ise mağlup ayrıldı. Öte yandan Fnatic Academy, EU CS’te ilk hafta sonunda Paris Saint-Germain karşısında aldıkları galibiyet ile ilk sırada yer alıyor. Her ne kadar Broxah Fnatic ile oynuyor olsa da, Amazing bu iki haftalık süreçte Fnatic Academy takımına katılmayacak. Daha önce yedek ormancı pozisyonu için Daniel “Dan” Hockley ile anlaşan ekip, Broxah’ın olmadığı haftalarda bu oyuncuya şans verecek.

Amazing, Fnatic takımına Kasım ayında Lee “Spirit” Da-yoon’un yerine dahil olmuştu. Geçtiğimiz sezonu başarısız tamamlayan ekip, Gamsu-Spirit ikilisiyle yollarını ayırdıktan sonra, eski oyuncusu sOAZ ve Amazing ile anlaştıklarını duyurmuştu. Ancak bu ikili de ligde şimdiye kadar pek etkili olamayarak hayal kırıklığı yarattı. Oynadığı 11 maçta 2.86 KDA ile mücadele eden Amazing, skor katkısı konusunda da bu sezonun en kötü ikinci ormancısı konumunda yer alıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir