League of Legends

Fnatic’de Noxiak yedeğe çekildi

Avrupa LCS takımlarından Fnatic destek oyuncusu Noxiak’ı yedeğe çekti.

2016 sezonuna yeni bir oluşum içerisinde giren Fnatic’in kadrosunda önemli değişimler yaşanmıştı. Huni, ReignOver ve Yellowstar gibi yıldız isimler takımdan ayrılıp Amerika LCS’in yolunu tutmuştu. Bu ayrılıklarım ardından Gamsu, Spirit ve Noxiak takıma yeni katılan oyuncular olmuştu.  Bu oyuncular arasında da takıma nasıl katkı sağlayacağı en çok merak edilen isimlerin başında kuşkusuz Noxiak geliyordu. Bunun nedeni de Fnatic’in yapı taşlarından biri olan veteran oyuncu Yellowstar’ın ayrılmasının takım adına çok büyük ve önemli bir kayıp olmasıydı.

Dört haftasını geride bıraktığımız Avrupa LCS’de Fnatic 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile ligde dördüncü sırada bulunuyor. Bu süre içerisinde alt koridorda Rekkles ve Noxiak ikilisi zaman zaman kötü performans ortaya koyarken bazı maçlarda da ikilinin uyumu bir hayli yüksekti. Anlaşılan o ki hem Fnatic hem de Rekkles bu durumdan fazla hoşnut olmamış ve Noxiak’ın yedeğe çekilmesine karar verilmiş. Destek rolüne katılacak yeni isim ise Rekkles’ın vatandaşı Klajbajk oldu. Oyuncunun Avrupa’da profesyonel olarak herhangi bir LCS veya Yükselme Ligi tecrübesi bulunmuyor. Klajbajk 2015 yılında MeetYourMakers ekibinin ülkemizdeki Yükselme Ligi’nde mücadele ederken takımda forma giymiş olsa da MYM Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi başaramamıştı.

Ligde beşinci haftadan itibaren takımda görev alacak olan çaylak oyuncu Klajbajk’ın nasıl bir performans ortaya koyacağı büyük bir merak konusu olmaya başladı. İsveçli oyuncunun Rekkles’ın vatandaşı olmasından dolayı çok çabuk uyum yakalayacakları da yapılan yorumlar arasında. Gelecek haftalarda da bu değişikliğin takıma nasıl etki edeceğini hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir