League of Legends

Follow eSports, Dignitas’ı satın aldı

Geçtiğimiz Nisan ayında yayın hayatına başlayan e-Spor sitesi Follow eSports, Team Dignitas’ın Avrupa LCS takımını satın alarak, Avrupa’daki profesyonel League of Legends sahnesine adım attı.

Önceki sezon EU Challenger’da mücadele eden Dignitas, play-off’larda mousesports’u 3-2’lik skorla mağlup ederek Bahar Mevsimi için LCS’te bir yer kapmayı başarmıştı. Yeni gelişme ile birlikte ise, Dignitas.EU önümüzdeki sezondan itibaren Follow eSports (FE) adıyla Avrupa LCS’te mücadelesini sürdürecek. Organizasyonun Kuzey Amerika takımı ise Team Dignitas olarak şampiyonluk yarışına devam edecek.

Follow eSports’un kurucu ortağı Marty Strenczewilk, web sitelerinden yaptıkları satın alım duyurusunda, “Avrupa LCS’e girişimiz, Fe’de görev alan herkesin içini kıpır kıpır etti. Seyircilerin, takımların ve oyuncuların LCS’e getirdiği profesyonellik ile heyecanı, başka hiçbir e-Spor liginde görmek mümkün değil. Bu süreçte Odee ve Team Dignitas ile birlikte, hayalimizi gerçeğe dönüştürme yolunda bu kadar iyi bir çalışma gösterebildiğimiz için çok memnunuz. Yeni takımımız ile ligde mücadeleye başlamak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ormancı eksiğiyle birlikte Follow eSports’un açıklanan kadrosu ise şu şekilde:

  • Martin “Wunderwear” Hansen (Üst Koridor)
  • Chres “Sencux” Laursen (Orta Koridor)
  • Kasper “Kobbe” Kobberup (Nişancı)
  • Nicolai “Nisbeth” Nisbeth (Destek)

New York merkezli site, halihazırda Super Smash Bros, World of Warcraft, Hearthstone ve CS:GO’da çeşitli takımlara sponsorluk vermiş durumda. LCS hamlesi ise daha önce görülmemiş türden bir şey. “eSpor için TV Rehberi” sloganıyla bu yeni yeni büyüyen spor dalına hızlı bir giriş yapan Fe, sektörün önemli oyuncularından biri olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. 5Mid olarak hayallerimizi paylaşan ve bunu gerçeğe dönüştüren Fe’yi tebrik ediyor, Avrupa LCS’te başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir