League of Legends

G2 Esports, orman oyuncusu Loulex’i kadrosuna kattı

MSI 2017’de final oynama başarısı gösteren EU LCS temsilcisi G2 Esports, orman pozisyonu için Schalke 04’ten Loulex’i transfer etti.

Riot Games’in sözleşme veri tabanında bugün itibariyle yapılan güncellemeye göre geçtiğimiz mevsim Schalke 04 ile EU CS’te başarılı bir performans ortaya koyan Fransız oyuncu Jean-Victor “Loulex” Burgevin, EU LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde G2 Esports formasıyla mücadele edecek. Bilindiği üzere Challenger Series’te fırtına gibi esen ve mevsimi namağlup bitiren Schalke 04, playoff’larda Misfits Academy’ye yenilip LCS hayallerini başka bahara bırakmıştı. Bu büyüleyici normal sezon performansında takımı adına en önemli isimlerden biri olmayı başaran yıldız ormancı, performansıyla taraftarların gönlünde taht kurmuştu. Ancak takımıyla playoff aşamasından mutlu ayrılamayan Loulex, bu transferin ardından LCS hedefine G2 Esports ile ulaşmış oldu.

Rüya gibi bir MSI 2017 aşaması geçiren ve turnuvayı SKT’nin ardından ikinci sırada tamamlayan G2 Esports, böylesine bir başarının ardından EU LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde şüphesiz şampiyonluğu hedefliyor. Bu anlamda kadrosunu geliştirme yoluna giden ekip, Trick’in yedeği pozisyonuna kaliteli bir isim olan Loulex’i transfer etti. Büyük takımların sahip olduğu kadro derinliğine bu sezon kendisi de sahip olmak isteyen G2’nun bu hamlesi, özellikle normal sezon aşamasında takım için oldukça yararlı olacağa benziyor. Geçtiğimiz mevsim Unicorns of Love’ı yenerek kupaya ulaşan G2, bu sezon da şüphesiz şampiyonluğun en büyük adaylarından biri konumunda.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir