League of Legends

G2 Esports, MSI hakkında bir açıklama yaptı

İki günü geride bıraktığımız MSI 2016’da aldığı kötü sonuçlarla gündeme gelen G2 Esports bir açıklama yaptı.

MSI 2016’da ilk iki günün tamamlanmasıyla birlikte takımların turnuva içindeki genel durumu da kendisini göstermeye başladı. Performans açısından en çok konuşulan takımların başında ise Avrupa LCS birincisi G2 Esports geliyor. Rüya gibi bir sezon geçirdikten sonra şampiyonluğa ulaşan G2 büyük umutlarla MSI 2016’ya katıldı. Turnuvada geride bıraktığımız iki günde dört maç oynayan ekip bu maçların hepsini kaybederek hayal kırıklığı yarattı. G2 aldığı bu kötü sonuçların ardından eleştiri oklarının da hedefi oldu. Eleştirilerin yoğunlaştığı noktada ise takımın turnuvaya tam anlamıyla çalışmadığı görüşleri hakim oldu.

Sosyal medyada bu denli eleştiri almaya başlayan G2 Esports kendi internet sitesi üzerinden durum ile alakalı bir açıklama yaptı. Genel hatlarıyla şampiyonluktan sonraki süreçten bahsedilen açıklamada takıma yönelik yapılan eleştirilere de cevap verildi. Bahar mevsiminin noktalanmasının ardından oyuncuların ülkelerine dönerek ailelerini ziyaret ettiği ve antrenmanlara ara verildiği bilgisi paylaşıldı. G2 ekibi MSI başlamadan önce Çin’e giderek bootcamp yapmak istediğini ama vize sıkıntılarından dolayı bunu gerçekleştiremediklerini belirtti. Avrupa bölgesinde MSI’a hazırlık anlamında dişli bir rakip olmadığını düşünen G2 bu sebeple antrenman yapmadıklarını açıkladı. G2 ayrıca antrenman yapmak yerine oyunculara tatil imkanı tanıyarak mental anlamda güçlenmelerine imkan sağladıklarını da açıklamasına ekledi.

Turnuvanın geride kalan iki gününde 0-4’lük sonuçla son sırada bulunan G2 Esports eleştiri oklarının hedefi olmaya devam edecek gibi görünüyor. Kendisine neredeyse hiç şans tanınmasa da temsilcimiz Supermassive’in galibiyet aldığı turnuvada Avrupa temsilcisinin henüz galip gelememesi ise sosyal medyada en konuşulan konulardan biri oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir