League of Legends

G2 Esports, spor psikoloğu Weldon Green ile anlaştı

G2 Esports, League of Legends takımının asistan koç pozisyonuna dünyaca ünlü spor psikoloğu ve performans danışmanı Weldon Green’i getirdi.

Resmi sitesinden yaptığı yazılı açıklamayla Green ile anlaştıklarını duyuran G2 Esports, LoL takımındaki oyuncularının mental olarak da güçlü olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Gerek MSI’da gerekse Dünya Şampiyonası’nda sevenlerine hayal kırıklığı yaşatan G2, geçtiğimiz günlerde yeni sezonda kadrosunu koruyacağını açıklamıştı. Takıma takviye olarak Green’i getiren ekip, oyuncuların teknik değil mental problemlerinin olduğunun farkına vardı.

Bireysel anlamda çok yetenekli oyuncuları olmasına rağmen takım oyununu gerçekleştirememek ve karakter dışı hatalar yapmak gibi problemler yüzünden başarısızlığa uğrayan G2’nun 2017 sezonu için nasıl bir mentalite geliştireceği merak konusuydu. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu olan ekip bu konuda ilk adımı atmış gibi gözüküyor. Zira asistan koç pozisyonuna getirilen Weldon Green, takıma teknik anlamda değil mental anlamda güç katmak için getirilmiş durumda. Daha önceleri TSM’de asistan koç olarak yer alan Green, burada yaklaşık beş ay çalışmış, geçtiğimiz ay sonunda ise görevine son verilmişti. Özellikle Perkz’ün konsantrasyon ve performans sorunu G2’ya büyük turnuvalarda pahalıya mal olmuştu. Sahnede yer alan söylentilere göre Green’in takıma katılması en çok Perkz’ün işine yarayacak ve G2 bu hamlesiyle başarılı bir sezon geçirmeye aday gibi gözüküyor.

Weldon Green sezon boyunca takım koçu Joey “YoungBuck” Steltenpool, asistan koç Alexey “Sharkz” Taranda ve baş analist Christopher “Duffman” Duff ile birikte çalışacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir