League of Legends

Team Galakticos, Backlund’u transfer etti

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Team Galakticos, orta koridora geçtiğimiz mevsimi Oyun Hizmetleri’nde geçiren Jonathan “Backlund” Bäcklund’u transfer etti.

League of Legends sahnesinde 8. sezon öncesi transfer dönemi oldukça hareketli geçiyor. Dünyada yapılan birçok bomba transfere ülkemiz ekipleri de ayak uydurmaya çalışıyor. Bu anlamda önemli takımlarda forma giymiş Koreliler, ligimizin tecrübeli yerli oyuncuları ve birçok genç yetenek önümüzdeki mevsim Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmek adına takımlarla sözleşme imzalıyor. Transfer dönemini şimdiye dek hareketsiz geçiren Team Galakticos da aldığımız duyumlara göre orta koridor oyuncusu Backlund’u kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz mevsim beklenmedik bir başarı elde eden Oyun Hizmetleri’nin en iyi isimlerinden biri olan Backlund, yaptığı şampiyon tercihleri ve performansıyla göz doldurmuştu. Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde 4.9’luk bir KDA yakalayan İsveçli yıldız, %72 skor katkısı yaparak da takımının yükselişinde önemli pay sahibi oldu. Playoff aşamasında Beşiktaş’a yenilse de üçüncülük maçında Victorius Ace’e karşı galip gelen, ardından ŞL’de yer almak adına karşılaştığı P3P eSports’u da devirerek önemli bir başarıya imza atan Oyun Hizmetleri’nin orta koridorunda yer alan Backlund, oyun stili ve performansıyla beğeni toplamıştı. 2018 için Royal Bandits’e imza atan genç oyuncu, yaşanan anlaşmazlık sonrası takımdan ayrılmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir