League of Legends

Galakticos kendileri adına sezonun son maçında HWA’ya mağlup oldu

Şampiyonluk Ligi’nde normal sezonun son gününün açılış karşılaşmasında Galakticos’u mağlup eden HWA Gaming, playoff şansını sürdürdü.

Mavi tarafta yer alan HWA Gaming, ilk seçim aşamasında mavi renkte şampiyonlara yönelerek Tristana, Ryze ve Skarner’ı kilitledi. Ligde haftalardır hedefsiz mücadele eden Galakticos ise direkt olarak Swain kilitledi ve ardından Sejuani ile Ezreal’ı tercih etti. Rakibinin ikinci fazda üst koridora yönelik yasaklamaları karşısında Urgot’u kompozisyonuna ekleyen HWA, desteğe de Tahm Kench alarak seçim ekranını noktaladı. Bir maç aranın ardından takıma geri dönen MGX de son sıradan Cassiopeia’yı aldı.

Maç başından itibaren orta koridora baskı kuran HWA, önce Tahm Kench sonra da Skarner’ın yardımlarıyla skor kovaladı ve beşinci dakikada da amacına ulaştı. İlk kanı döken Ryze, zorlandığı koridorda üstünlüğü ele geçirmeyi başardı. Alev Ejderi,Vadi’nin Alameti ve ilk kule skorunu da alan HWA, makro oyunuyla fark yarattı. Maçtaki ilk büyük takım savaşı orta koridorda çıktı. Rakibinden bir skor alıp kalan üyeleri de üsse dönmek zorunda bırakan HWA, buradan iki kule daha alarak altın farkını iyice yükseltti. 25’te Baron alan ekip, üç dakika içinde oyunu sonlandırmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir