League of Legends

Galakticos’un yeni koçu JungleJuice oldu

flickr.com/lolespor

Yaptığı transferler ile kadrosunu güçlendiren ligin renkli takımı Galakticos, koç pozisyonunda da aynı atılımı yaparak Yaz Mevsimi’ndeki iddiasını arttırmak istiyor. Takım, koç olarak en son NA  LCS ekiplerinden Echo Fox’ta görev alan JungleJuice’i getirdi.

2017 Kış Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’ne katılan Galakticos, gençler ve tecrübeli orman-orta koridor ikilisi ile dengeli bir kadro kurmuştu. Ekip mevsim başlarında potansiyeli olduğunu göstermesine rağmen mevsimin ortalarına doğru performans düşüklüğü yaşadı ve alt sıralarda kaldı. Fakat son haftalardaki hırslı oyun, Galakticos’a mevsim finalleri biletini getirdi. Çeyrek Final’de Oyunfor.Crew ile karşılaşan ekip burada elense de 5.-6.lık maçında HWA’yı yenerek ligden düşme serisi oynamaktan kaçındı.

Yaz Mevsimi öncesi ise takım kadrosunda iki değişiklik yaşandı. Geçen mevsimin yıldızları K0u-Soz Purefect ikilisi ile yoluna devam eden ekip, mean’i de kadrosunda tuttu ve ilk transferini destek rolüne Rogu’yu getirerek yaptı. Mean’in yanına tecrübeli bir destek oyuncusu olarak akıllıca bir hamle gerçekleştiren GAL, en zayıf noktası olarak gözüken üst koridora ise 2016 sezonunun yıldızı Marshall’ı transfer ederek iddiasını arttırdı.

Koç pozisyonunda hakkını yabancı koçtan yana kullanan GAL, son olarak Echo Fox’ta analistlik yapan JungleJuice ile anlaştı. S3, S4 ve S5’te Kuzey Amerika sunucusunda challenger olan JungleJuice, 2015 yılından bu yana koçluk ve analistlik yapıyor. Flaxxish, Rikara, Biofrost, Smoothie ve hali hazırda Galakticos’ta oynayan K0u’nun keşfedilmesinde de büyük bir rol oynayan koç, Turing, IRL ve Nova e-Sports’un kadrolarını da kurmuştu. Oyun bilgisi yüksek olan JungleJuice, Galakticos’un hali hazırdaki potansiyelini Vadi’ye yansıtmasında önemli bir görev üstlenecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir