League of Legends

Marshall lige Galakticos forması ile dönüyor

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’nin renkli ekiplerinden Galakticos, 2017 Yaz Mevsimi öncesi kadrosunu daha da güçlendirmeye devam ediyor. Ekip, üst koridoruna 2016 Yaz Mevsimi’nin en iyi oyuncularından birisi olan Marshall’ı transfer etti. 

Yaz Mevsimi öncesi takımların transfer hamleleri büyük bir hızla devam ediyor. Şampiyonluk Ligi’ne 2017 Kış Mevsimi’nde katılan Galakticos, genç ve dinamik bir kadro kurarak sezona başlamıştı. Oynadığı oyun ve maç sonu sevinçleri ile herkesin sempatisini toplayan ekip, ligin ortalarında doğru bir performans düşüklüğü yaşamasına rağmen mevsim finalleri öncesi toparlanmış ve son haftaları oldukça iyi oynayarak playoff biletini kapmıştı. Çeyrek Final’de Oyunfor.Crew’a yenilen Galakticos, 5.-6.’lık mücadelesinde ise HWA’yı yenmeyi başarmıştı.

Yeni sezon öncesi kadrodaki yabancı oyuncular ile sözleşmese uzatan Galakticos, ilk değişikliğini destek rolünde gerçekleştirmiş ve buraya tecrübeli oyuncu Rogu’yu transfer etmişti. Uzun bir süredir de takımın üst koridorunu değiştireceği konuşuluyordu. Ekip, üst koridoruna birçok takımın hedefinde bulunan Marshall’ı transfer ederek iddiasını arttırdı. 2016 yılını HWA’da geçiren Marshall, özellikle 2016 Yaz Mevsimi’nde fazlasıyla dikkat çekmiş ve ligin en iyi üst koridorlarından birisi olarak gösterilmeye başlanmıştı. Koridorunu nadiren kaybeden oyuncu, HWA’nın mevsim performansındaki başarısında büyük bir katkı sağlamıştı. Ne yazık ki oyuncu, Rawbin ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği tartışmadan ötürü profesyonel arenadan men cezası almıştı.

Marshall’ın cezası ise 30 Haziran 2017 tarihinde bitiyor. Bu tarihe kadar Galakticos’un ilk üç hafta için Rare ile Vadi’ye ineceğini belirtelim. HWA’da Trix ile harika bir ikili oluşturan Marshall’ın K0u ile çok daha dinamik ve agresif bir ikili oluşturacağını söyleyebiliriz. Genel olarak Galakticos’un zayıf gözüken iki pozisyonuna yaptığı bu önemli transferler, takımın daha sistematik ve düzenli oynamasına da yardımcı olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir