League of Legends

5Mid Özel: Galatasaray Espor’un yeni ormancısı Decagon Moon oldu

Şampiyonluk Ligi’nin en yeni ekiplerinden Galatasaray Espor, orman pozisyonuna ligimizin tanınan isimlerinden Decagon Moon’u transfer etti.

Victorious Ace’in ligdeki yerini satın alan Galatasaray Espor, sezon başında takıma katılan ve inişli çıkışlı bir performans ortaya koyan Kanani ile yollarını ayırdıktan sonra, orman pozisyonu için Avrupalı oyuncu Nerroh ile anlaştığını duyurmuştu. Ardından Madagger’ın destekteki verimsizliği sebebiyle SK Gaming, Fnatic ve Roccat gibi takımlarda da forma giymiş başarılı destek oyuncusu Noxiak ile anlaşma sağlayan ekip, tecrübeli Alman oyuncunun yabancı sınırına takılmaması için Nerroh ile yollarını ayırmış ve orman pozisyonuna daha önce Atlas ile NumberOne’da da mücadele eden Adaniel’i getirmişti. Bu oyuncudan istediği verimi alamayan Galatasaray’da, takımda yönetici konumunda bulunan Anıl “Decagon Moon” Öztürk ormancı pozisyonuna getirildi.

Sezon 2’de Shadow Impact takımının ormancısı olarak profesyonel sahneye giren Decagon Moon , buradaki performansıyla diğer takımların dikkatini çekti. Uzun süre NumberOne’da oynayan  başarılı oyuncu, 2016 yılının başında Türkiye Yükselme Ligi Kış Mevsimi’nde mücadele eden Red Flag takımında forma giymiş, ardından Victorious Ace’de menajer olarak yöneticilik yapmıştı. Galatasaray’ın kuruluşu sonrası Mert Tanrıverdi ile bu takıma geçen Decagon, menajerlik görevini burada da sürdürmüştü.

Sezon başından beri bir türlü istediği ritmi yakalayamayan Galatasaray Espor’un son hamlesinin nasıl bir etki doğuracağını hep beraber göreceğiz. Şu anda ligin son sırasında bulunan ekibin kalan maçları hayati değer taşıyor. Ekip, Noxiak ve Adaniel transferleri sonrası istediği sonuçlara ulaşamamıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir