League of Legends

Galatasaray Espor, Noxiak ve Adaniel’i transfer etti

Şampiyonluk Ligi’ne bu yıl adım atan Galatasaray Espor, kötü gidişi durdurmak adına eski Fnatic destek oyuncusu Noxiak ve ligimizin tanıdık isimlerinden Adaniel’i transfer etti.

Lige büyük umutlarla giren Galatasaray Espor, yetenekli oyunculara sahip olmasına rağmen oyun içi sinerjisini yakalayamaması ve sonuca etki edici hamleleri yapmakta zorlanması sebebiyle istediği sonuçları bir türlü alamadı. Bunun sonucunda henüz ikinci hafta sonunda koç değişikliğine giden ekip, 2017 Kış Mevsimi öncesi anlaştığı Daisyx ile yollarını ayırıp Vorborg’u transfer etmişti. Değişikliğin ardından Galakticos karşısında zafere ulaşan Galatasaray, daha sonra yenilgiler almaya başlayarak ligin dibine demir attı. Son olarak geçtiğimiz hafta Kanani ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden ekip, bu oyuncunun yerine Nerroh’u takıma katmıştı.

Son zamanlarda sahnede, KillerS’in yanına daha tecrübeli bir destek oyuncusu alınmasının kısa vadede çözüm olabileceği konuşuluyordu. Zira genç oyuncu Madagger, sezonun başından beri istenen performansı bir türlü ortaya koyamadı. Sonunda bu hamleyi yapan Galatasaray Espor, SK Gaming, Fnatic ve Roccat gibi takımlarda da forma giymiş başarılı destek oyuncusu Noxiak ile anlaşma sağladı. Ayrıca tecrübeli Alman oyuncunun yabancı sınırına takılmaması için Nerroh ile yollarını ayıran GS, ormancı pozisyonuna da daha önce Atlas ve NumberOne formalarını giymiş Adaniel’i getirdi.

Bakıldığında Galatasaray’ın probleminin destek ve orman pozisyonları olduğunu söylemek mümkün. Ligin başından itibaren Madagger’ın eksik performansı takımı aşağıya çekerken, apar topar gönderilen Kanani’nin yerine transfer edilen Nerroh da Noxiak’ın oynayabilmesi için Adaniel ile değiştirildi. En başından beri KillerS gibi tecrübeli bir nişancının yanına oyun yapabilen bir desteğin transferi tüm problemlere çare olacak potansiyelde olmasına karşın, GS yönetimi bu tür bir hamleyi değerlendirmemişti. Galatasaray Espor’un Nerroh’u takımdan gönderdiği, Madagger’ı ise yedek konumuna çektiği de gelen bilgiler arasında. Noxiak ve Adaniel’in Galatasaray’ı nasıl değiştireceğini ise önümüzdeki hafta karşılaşmalarında hep beraber göreceğiz.


 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir