League of Legends

Galatasaray Espor, orta koridora Abbedage’ı transfer etti

Ligimizin en yeni ekiplerinden Galatasaray Espor, orta koridor için Abbedage ile anlaştı. Resmi sosyal medya hesaplarından transfer haberini duyuran kulübün kadrosunun geri kalanı hakkında ise henüz kesin bir açıklama bulunmuyor.

Futbol kulüplerinin espora olan ilgisinin artmasıyla beraber ülkemizdeki League of Legends sahnesinde zirvesini yaşıyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin ardından League of Legends takımı satın alan Galatasaray, ilk oyuncu transferini açıkladı. Daha önce başarılı Hollandalı Daisyx’i koç pozisyonuna getirdiğini duyuran kulüp, orta koridorunda ise Abbedage ile devam etme kararı aldı.

Yükselme Ligi’nde mücadele eden Victorious Ace, Şampiyonluk Ligi’nin köklü ekiplerinden Team Turquality’yi eleyerek lige yükselmeye hak kazanmıştı. Büyük uğraşlar sonucunda Galatasaray Espor olan ekip, 2017 yılında iddialı bir ekip kurmayı amaçlıyor. VA zamanlarında takımın Broken Blade ile en iyi oyuncusu olarak gösterilen Abbedage’ı elinde tutan takım, hali hazırda oluşturulan sinerjiyi de korumak istiyor. Mekanik olarak ligin en iyi orta koridor oyuncularından birisi olan Abbedage, takım savaşlarında da görevini çok iyi bir şekilde yerine getiren oyunculardan.

Öte yandan takımın 2017 kadrosu hakkında da birçok dedikodu dolaşıyor. Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Galatasaray Espor, Victorious Ace kadrosunun büyük çoğunluğunu elinde tutmayı planlıyor. Daha önce nişancı pozisyonuna KillerEs’i transfer ettiğini açıkladığımız ekip, üst koridorda Broken Blade, destekte Madagger ile yoluna devam edecek gibi gözüküyor. Ormanda da Kanani’ye bu yıl da şans vermeyi planlayan ekibin Victorious Ace kadrosundan tek farkı KillerEs olacak. Henüz Abbedage dışında resmi bir açıklama bulunmazken, Galatasaray Espor’un 2017 yılında nasıl bir kadro kuracağını hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir